İşte Vodafone Arena'nın açılış tarihi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'nın açılış gününü duyurmak için açıklamalarda bulunuyor. Başkan Orman Vodafone Arena'nın açılış tarihini açıkladı

22 Mart 2016, Salı 11:13
A A
İşte Vodafone Arena'nın açılış tarihi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'nın açılış gününü duyurmak için açıklamalarda bulunuyor. Başkan Orman'ın açıklamaları şöyle;

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle ülkemize güzel bir eser kazandırdığımızı düşünüyorum Vodafone Arena'nın yapımı için 21 tane kurula girdik ve izin aldık. Vodafone ailesine teşekkür ediyorum. Bu stadın meydana gelmesi için bize güç verdiler.

Stat inşaatında sona geldik. Büyük mücadele verdik. Zorluklarla uğraştık. Stadımız yokken her sezon şampiyonluğa oynadık. Futbol takımına yatırım yaptık, zor zamanlarda. Altından tarih eserler çıktı, sular çıktı' tarzı bir sürü haberlerle uğraştık. Herkes stat nasıl yapılır biliyor, takip ediyor. Taraftarımız en başından beri büyük destek verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Çimler deniz seviyesinin altında, çok zor bir lokasyonda çalıştık. -4’te maç oynayacağız. Şu ana kadar 147 locayı sattık, sırada bekleyen 20 kişi var hala. Binin üzerinde kişiyle burada çalıştık. Burayı yalnızca stat olarak düşünmemek lazım. Bir saray yaptık.400 milyon TL'lik yatırım var. Bi ara "stat inşaatında 6 işçi çalışıyor" dediler..Helal olsun bu 6 işçiye..Koca stadı bitirdiler. Çimler hibrit uygulamasıyla güçlenecek, bir daha çim kaldırılmayacak. 12 gün içinde hibrit uygulaması sona erecek. Çim için 12 milyon TL, güvenlik için 20 milyon TL para harcadık. Açılış için geri sayıma başlayacağız. İlk olarak devlet protokolü ve divan kurulu üyelerimizle yapacağız. Açılışı taraftara uygun yapmak isterdik ama ülkemizde yaşanan sorunlar nedeniyle malesef yapamıyoruz. 11 Nisan 2016’da eve dönüyoruz. 10 Nisan Pazar günü resmi açılışı yapacağız Vodafone Arena’da.

Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla büyük bir mücadele verdik. Finansal sıkıntılarla uğraştık.  İnanılmaz bir taraftarımız var. Çok yaratıcılar. Bayraklarımızla biz orayı dünyanın en iyi şov alanına çevireceğiz. Biz gücümüzü semtimizden alıyoruz. Semtimizden çıkma niyetimiz hiç olmadı.  Borç durumumuzu düzeltmek istiyoruz.

Hep al al değil biraz da sat olayına geçmek istiyoruz. Vodafone Arena’daki son üç maç için bilet satışı yapacağız. Dünyanın en üstün teknolojisi kullandı. Emirates’ten iyi bir zemine sahip olacak Vodafone Arena. Kombineleri sattık ve üç senedir ücretsiz olarak maç seyrettirdik. Artık evimize dönüyoruz. Gelire ihtiyacımız var. Bilet satışları ve sponsorluk anlaşmalarının mali duruma olumlu etki edeceğini düşünüyorum. Vodafone Arena artık gider yapmıyor, gelir sağlıyor. Vodafone Arena’da 41903, 42 bin civarında koltuk olacak. Bütün sponsorlarla kazan kazan anlayışı içinde çalışıyoruz. Beşiktaş, onca sıkıntılara rağmen Türkiye’nin en çok sponsorluk geliri elde eden kulübüdür.

Ağustos ayında turnuva için "3B" yapmak istiyoruz. Beşiktaş, Barcelona ve Bayern Münih Barcelona ile hazırlık maçı oynama niyetimiz var. Takvimler netleşsin. Umarım olur. 7-10 milyon Dolar futbol dışı ciro elde etmeyi planlıyoruz. 50-60 milyon Dolar civarı gelir elde etmeyi planlıyoruz. 7-10 milyon Dolar futbol dışı ciro elde etmeyi planlıyoruz. 50-60 milyon Dolar civarı gelir elde etmeyi planlıyoruz. Beşiktaş vefalı bir kulüptür. Yapılan hizmetleri unutmaz. Akatlar’da bir kompleks yapıyoruz Numaralı tarafına Şeref Bey’in, kapalı tarafına Baba Hakkı’nın ismini vermek istiyoruz. Stadın duvarlarına Beşiktaş’a hizmet etmiş kişilerin fotoğraflarını koyacağız.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fas'ta futbol terörü: 2 ölü, 54 yaralı