İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlere doğal reçeteler

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın birçok doğal yolu var. İşte kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz tarifler...

02 Ağustos 2018, Perşembe 17:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Soğan+fesleğen

Soğan+fesleğen

2 orta boy soğan ve 10-12 yaprak fesleğene ihtiyacımız var. Soğanın içindeki şeffaf zarları ayırın ve bunları fesleğenle karıştırıp ezerek macun haline getirin. İstenen bölgeye sürdükten sonra 2-25 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Bunu 1-2 ay boyunca haftada 3-4 kez uygulayın. Kıl köklerini zayıflatan soğan fesleğenle bir araya geldiğinde özellikle yüz bölgenizdeki tüyler için etkili olacaktır.

Lavanta yağı+çay ağacı yağı

Lavanta yağı+çay ağacı yağı

Bu iki yağı karıştırın ve 3 ay boyunca düzenli olarak bir pamuk yardımıyla istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün. Bu 7yağların anti-androjenik etkisi tüyleri azaltacaktır.

Yulaf+muz

Yulaf+muz

Ezdiğiniz muzu ve yulafı karıştırıp istediğiniz bölgeye masaj yapın ve sonrasında durulayın. Peeling etkisi olan bu karışım aynı zamanda sizi yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtaracaktır.

Jelatin+süt

Jelatin+süt

Jelatin tozu, tam yağlı süt ve bir miktar limon suyunu macun kıvamı alana kadar karıştırın. Mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Soğuduktan sonra yüzünüze maske olarak uygulayın ve kuruyan maskeyi soyarak çıkarın. Son derece yapışkan olan bu karışım yüzünüzdeki istenmeyen tüyleri tıpkı ağda gibi anında alacaktır.

Yumurta+mısır nişastası

Yumurta+mısır nişastası

Mısır nişastası, yumurta ve bir tutam şekeri karıştırın ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün. Kuruyunca maske gibi soyarak çıkartın. Haftada 2-3 kere uygulayın. Özellikle yumurtanın beyazı istenmeyen tüyler üzerinde çok etkili olacaktır.

Patates+mercimek

Patates+mercimek

Önceden ıslattığınız sarı mercimekleri ezip macun haline getirin. Patatesleri rendeleyip suyunu iyice sıkın ve bunu mercimeğe ekleyin. Bu karışıma bir miktar limon suyu ve bal da ekleyin. Yüzünüze sürüp kuruyunca yıkayın. Bu karışım tüylerinizi almakla kalmaz aynı zamanda sarartır.

Papaya+zerdeçal

Papaya+zerdeçal

Ezilmiş papaya ve zerdeçalı karıştırıp özellikle yüzünüzdeki istenmeyen tüylere sürün ve kuruyunca yıkayın. Papayada bulunan özel enzimler tüy dökücü bir etkiye sahipler.

Maş fasulyesi+gül suyu

Maş fasulyesi+gül suyu

Maş fasulyesi unu, gül suyu ve limon suyunu karıştırıp macun haline getirin. İstenmeyen türlerin olduğu bölgeye sürüp iyice kuruduktan sonra durulayın ve haftada 3-4 kez uygulayın. Maş fasulyesi unu tüyleri azaltmakla kalmaz aynı zamanda peeling de yapar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 11 işaret