İstikbal'in patronu Boydak krize rağmen hedefini aştı

İlk dokuz aylık hedeflerini gerçekleştiren İstikbal, Bellona ve Mondi'nin sahibi Boydak Grubu, krize rağmen bu yılki cirosunu yüzde 13 artırarak3.8 milyar liraya ulaştıracak

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

HEDEFİNİN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ

Faaliyet gösterdiği sektörlerde ihracatını ve cirosunu artırmayı sürdüren Kayserili Boydak Holding, krize rağmen hedeflerinin üzerinde büyüdü.

İstikbal, Bellona ve Mondi ile faaliyet gösterdiği mobilya dışında tekstil, kimya, pazarlama, demir çelik, bilişim, lojistik, enerji sektöründe de 24 şirketi olan Boydak Holding, 2009 sonunda 3.8 milyar lira ciro ve 420 milyon dolar ihracat hedefliyor.

Bu yıl 100 milyon liralık yatırım yapan Boydak, enerji sektörü ile yurtdışında yatırım yapmayı planlıyor.

KDV İNDİRİMİ DOPİNG OLDU

Gaziantep’te Bellona mağazası açılışına katılan Boydak Holding Başkanı Hacı Boydak, 1000 Bellona, 800 İstikbal, 200 Mondi bayileri olduğunu söyledi. Krize rağmen mağaza yatırımını sürdürdüklerini belirten Hacı Boydak, KDV indiriminin işlerine olumlu yansıdığı bilgisini verdi.

Hacı Boydak, “7 sektörde 11 bin çalışanımız var. 2008’de 3 milyar 300 milyon lira ciro gerçekleştirdik. Bu yılki hedefimiz 3 milyar 800 milyon lira. Bu yıl yüzde 13 büyüme öngörmüştük, daha fazla büyüyeceğiz” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.