İstiklal'de yürürken başına taş düştü!

İstiklal Caddesi'nde dört yıldır restorasyon çalışması süren tarihi Hasanbey Apartmanı'nın birinci kat balkonundan kopan taş, yolda yürüyen 57 yaşındaki İsmail Keskin'in başına düştü

18 Ekim 2013, Cuma 13:59
A A
İstiklal'de yürürken başına taş düştü!

Ağır yaralanan İsmail Keskin, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi yenilenmek üzere taşındığı için 112 ambulansı ile Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. İsmail Keskin’in hayati tehlikesi sürüyor.

Kötü hava koşulları nedeniyle hayatın etkilendiği Beyoğlu’nda 11.00 sıralarında yürüyen İsmail Keskin’in başına, 85 numaradaki 6 katlı binanın birinci kat balkonundan kopan yaklaşık 10 kiloluk taş düştü. İsmail Keskin, kanlar içerisinde yere yığıldı. Kaplama taşı da yere düşerek, üç parçaya bölündü.

TAŞ DÜŞEN BÖLÜMDE ÖNLEM YETERSİZ

Acılar içerisinde kıvranan yaralının yardımına çevre esnafı koştu. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Hemen ambulansla hastaneye kaldırılan İsmail Keskin, gözlem altına alındı. Olayın ilk dakikalarında bilinci açık olan yaralının, "Ekmek almaya gittim. Daha sonrasını hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

Bu arada restorasyon çalışması nedeniyle, ön cephesi tahta ve demir saçla kaplanan tarihi Hasanbey Apartmanı’nın bir tehlike görülmediği için, balkon bölümünün altının kapatılmadığı dikkat çekti. Olayla ilgili polis soruşturması sürüyor.

Binanın Hollanda’nın yatırım fonlarından Wast-Ned tarafından satın alındığı biliniyor.

KAFASINA TAŞ DÜŞEN KESKİN, DAVACI OLACAK

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde kafasına taş düşmesi sonucu yaralanan İsmail Keskin’in tedavisi sürüyor. Keskin, "Taşlar tamamen üstüme gelseydi ben şimdi hayatta olamazdım, davacı olacağım." dedi. İstiklal Caddesi’nde dün gezmeye çıkan İsmail Keskin, inşaatın önünden geçerken kafasına düşen taş yüzünden yaralandı. Şişti Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Keskin, bir gün gözetim altında tutuldu.

Kafa tasında çatlak ve açılma olduğu tespit edilen Keskin, beyin ve sinir cerrahisi bölümüne kaldırıldı. Keskin, "Bizimkiler evde etle uğraşıyorlardı. Ben de gezmeye çıktım. Yere yığılıp kaldığımı bir de hastaneye kaldırılırken taşındığımı hatırlıyorum. İki gündür neler çektim! Davacı olacağım. Şu anda ekmek yiyemiyorum.

Taşlar tamamen üstüme gelseydi; ben şimdi hayatta olamazdım," dedi. Çalışmadığını söyleyen 3 çocuk babası İsmail Keskin, 1 yıl sonra emekli olacağını ifade etti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...