İstismarda bulun 15 yıl 10 ay hapis

İstismarda bulun 15 yıl 10 ay hapis

İstismarda bulun 15 yıl 10 ay hapis

12 Ocak 2022, Çarşamba 14:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ’de sevgilisi R.Y.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan M.Y., 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, geçen yıl 13 Eylül’de merkez Kocasinan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 2 ay önce tanıştığı ve sevgili olduğu R.Y. ve M.Y., bir parkta buluşarak, M.Y.’nin evine gitti. M.Y.’nin burada sevgilisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Şikayet üzerine şüpheli M.Y., tutuklanarak cezaevine konuldu  ve hakkında ‘cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.
Kayseri 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık M.Y. hazır bulunurken, mağdur R.Y. duruşmaya katılmadı. Mağduru olaydan 2 ay önce tanıdığını ifade eden sanık M.Y., “Anlaşamadığım için ayrıldık. Önce arkadaşımın evine gittik. Sonra da araba ile gezdik. Ardından da ‘Sizin eve gidelim’ dedi. Kendiliğinden soyunmaya başladı. İlişkiye girmedik” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık M.Y.’yi, ‘cinsel istismar’ suçundan 13 yıl 4 ay, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER KASKİ laboratuvarında 2021’de 106 bin parametrenin analizi yapıldı