İstismarı soruşturan dedektif tecavüzden tutuklandı

İstismarı soruşturan dedektif tecavüzden tutuklandı

ABD'de cinsel istismar suçlarını araştıran dedektif, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Çocuğun, dedektifin baktığı dosyalardan birinde mağdur olarak yer aldığı belirtildi

20 Kasım 2018, Salı 14:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'nin Los Angeles kentinde utanç verici bir olay yaşandı. Bölge şerifinin cinsel istismar dosyalarını incelemek için görevlendirdiği detektif tutuklandı. Neil Kimball adındaki dedektifin suçu ise 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmek. 

45 yaşındaki dedektifin tecavüz ettiği çocukla görevi sırasında tanıştığı belirtildi. Kimball'ın soruşturduğu dosyalardan birinde mağdur olan çocuk daha sonra Kimball'ın tecavüzüne uğradı. Dedektife yöneltilen suçlamalardan biri de çocuğun ifade vermesini engellemek. 

Tecavüzün daha önce işlendiği, mağdur çocuğun şu anda 15-16 yaşlarında olduğu belirtildi. 

2013 yılında Los Angeles polisi çocuklara yönelik cinsel istismar dosyalarının incelenmesi için özel bir birim kurmuştu. 45 yaşındaki Neil Kimball şerif yardımcısı olarak özel birimden sorumluydu. Ancak ABD basınına göre Kimball hakkında 2009 yılında başka bir cinsel suçlama vardı. 

2009 tarihinde bir kadının Kimball hakkında istismar suçlamasında bulunduğu belirtiliyor. Kimball'ın aylarca bir kadını rahatsız ettiği, daha sonra da kadını kendisine dokunması için zorladığı ifade edildi. O dönem suçlamalar delil yetersizliği nedeniyle yaptırımla sonuçlanmadı.

Geçmişinde cinsel tacizle suçlanan birinin cinsel suçları araştırmak için kurulan bölümün başına getirilmesine ilişkin ise soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere ve Fransa'dan Türkiye kararı! Liste güncellendi