İsveçli müzisyenden muhteşem 'müzik makinesi'

İsveçli müzisyen Martin Molin'in tasarlayıp 14 ayda tamamlayabildiği 'bilyeli müzik makinesi', YouTube'a yüklenmesinin ardından 3 gün içinde 5 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Sürekli hareket eden 2 bin metal bilyenin kullanıldığı, elle çalıştırılan müzik makinesi, adeta tek başına bir orkestra...

04 Mart 2016, Cuma 11:42
A A
İsveçli müzisyenden muhteşem 'müzik makinesi'

Elektronik pop şarkıları yapan Wintergatan isimli müzik grubunun üyesi olan Martin Molin, bu harika müzik makinesini tasarladığında 2 ay içinde bitirmeyi amaçladığını, ancak tasarımda yaptığı yanlışlık üzerine altı ay sonra tüm makineyi söküp tekrar monte etiğini söyledi.Hayalinin, bu makineyle sahnede konser vermek olduğunu söyleyen İsveçli müzisyen, "Makinenin, Fransız Daft Punk tınısı yaratmasını istiyorum. Ancak anlaşılan 14 aylık çaba bu noktaya ulaşmaya yetmemiş. Makine Youtube videosunun çekimini başardı ama sahnede konser vermeye daha hazır değil’’ dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.