İsviçre'de lüks karantina evleri

Corona virüs salgını dünyada turizm sektörüne büyük bir darbe vurdu. Çıkış yolu bulmaya çalışan firmalardan ilginç hizmetler gelmeye başladı.

06 Nisan 2020, Pazartesi 13:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüsten korunmak için bir firma, lüks karantina evleri hazırladı. Market alışverişinden doktor kontrolüne, odada virüs testinden spor imkanlarına kadar bir çok hizmet sunuyorlar.

Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Alexander Hubner, bu hizmetin oldukça anlamlı olduğunu savunuyor.

42 daire ile hizmet veren şirket şubat ayı sonunda rezervasyonların iyice düştüğünü fark etti. Bu dönemde İtalya’da virüs hızla yayılırken İsviçre’de de Covid-19 vakaları görülmeye başlamıştı.

Hubner bu esnada bazı müşterilerin 2-3 haftalık uzun rezervasyon yapmak için aradığını gördü. Bu oldukça sıra dışı bir durumdu. Müşterilerinden doktor servisi soranlar da oldu. Bu durumu gören şirket karantina dairelerine ihtiyaç olduğunu düşündü. Bunu fırsata çevirmek için lüks karantina hizmeti vermeye başladı.

Ancak bu hizmet hiç de ucuz değil. Euronews’te yer alan habere göre, şirket günlük konaklama ücretini bin 900 euro’ya (bin İsviçre frangı) çıkardı. Doktor ve hemşire hizmetleri de var. Ancak bunun için 30 bin liradan fazla bir miktar ödemeniz gerekiyor. Lüks karantina hizmetinde Covid-19 testi yaptırmak da mümkün. Bunun ücreti ise 4 bin liraya yakın. Daireler yüzde 70 doluluk oranına ulaştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şanlıurfa'daki Karahantepe Türkiye’nin yeni yüzü olacak