İtalya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 4 bin 32'ye yükseldi

İtalya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 4 bin 32'ye yükseldi

İtalya resmen tarihi bir felaket yaşıyor. Corona virüs ülkede hızla can almaya devam ediyor. İtalya'da corona virüsten ölenlerin sayısı 627 kişi artarak 4 bin 32'ye yükseldi.

20 Mart 2020, Cuma 20:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 21 Şubat’ta patlak veren corona virüs salgınına ilişkin düzenlediği basın toplantısında son bilgileri paylaştı. Borrelli, ülkede mevcut corona virüs vaka sayısının 37 bin 860'a ulaştığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde corona virüs bulaşanların sayısının ise 47 bin 21 olduğunu açıkladı. Borrelli, dün 4 bin 440 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının bugün 689 artışla 5 bin 129'a ulaştığını duyurdu. 

1 günde kaydedilen en yüksek sayı

Genel Müdür Borrelli, ölü sayısının düne göre 627 kişi daha arttığını ve sayının 4 bin 32'ye yükseldiğini belirtti. Borrelli’nin bugün için açıkladığı 627 ölüm, İtalya'da 4 haftadır devam eden corona virüs salgınında bir günde kaydedilen en yüksek sayı oldu. Angelo Borrelli ile beraber basın toplantısına katılan İtalya Uzun Ömürlüler Derneği Başkanı Roberto Bernabei, bugün hayatını kaybedenlerden dörtte birinin iki veya daha fazla patolojik sıkıntısı olduğunu belirtti.

Lombardiya'da bin 50 kişi yoğun bakımda

Diğer yandan, Lombardiya Bölgesel Yönetiminin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera da düzenlediği basın toplantısında vaka ve ölü sayısının sürekli büyümede olduğuna dikkati çekerek, sadece bölgelerinde bugün 381 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi. 

Gallera, bölgelerinde halen bin 50 kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğünü açıkladı. 

Öte yandan, corona virüsün kuzeyde ilk görüldüğü beldelerden olan Vo Eugenio’da iki gündür yeni vaka çıkmazken, bugün tekrar yeni vaka kaydedildiği belirtildi. Basında yer alan diğer haberlerde de süpermarketlerin hafta sonu da açık kalacağı ancak hükümetin, halkın sokağa çıkmasına daha da kısıtlama getiren tedbirleri görüştüğü ifade edildi.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Moderna, aşılarının corona virüsün yeni türlerine karşı etkili olduğunu açıkladı