İtalya'da hava ve su temizlendi

Koronavirüsün Avrupa'daki merkez üssüne dönüşen İtalya'da hava kirliliği seviyesinde dikkat çeken bir düşüş yaşandı. Ülkenin en turistik şehirlerinden biri olan Venedik'te sular berraklaştı. Balıklar tekrar görünmeye başladı, yunuslar ve kuğular geri geldi.

18 Mart 2020, Çarşamba 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İtalya'da yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle Venedik neredeyse insansız hale geldi. Büyük kanal bölgesinde yunusların ve kuğuların dolaştığı, balıkların da tekrar görünür hale geldiği görüldü.

Şubat 2019'da Avrupa Parlamentosu tarafından yayımlanan bir rapor, Venedik'te hem hava hem de su kirliliği seviyesinin "endişe verici" boyuta ulaştığını göstermişti. Kirliliğin nedeni olarak ise deniz motorları ile düzensiz tekneler suçlandı. 

Ocak ayı sonunda ülkede başlayan koronavirüs salgınının ardından hem hava hem de su kirliliği seviyesinde büyük bir düşüş yaşandı. Venedik büyük kanal bölgesinde kuğular ve yunusların dolaştığı görüldü.

Öte yandan İtalya'da bugünkü son rakama göre korona virüs salgınında ölenlerin sayısı 2 bin 158'e yükseldi. Vaka sayısı 27 bin 980.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğada da demokrasi var