İtalyan kadınların çekici görünmesini sağlayan 10 detay

Çoğu kişi Fransız kadınlarının gerçek bir stil ikonu olduğunu düşünür. Peki modanın başkenti Milano'da da işler böyle mi? İtalyanlar modaya yön veren markalarının yanı sıra günlük tarzlarıyla da birçok kadına ilham olabiliyor. Hal böyle olunca, İtalyan kadınlarının şık görünmelerindeki belli başlı sırları bilmek hepimize farz oldu! İtalyan kadınların çekici görünmesini sağlayan detayları derledik...

08 Nisan 2021, Perşembe 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- BİRDEN FAZLA YÜZÜK TAKARLAR

1- BİRDEN FAZLA YÜZÜK TAKARLAR

Çoğu kadın aksesuarı sever ancak İtalyan kadınlar için aksesuarlar olmazsa olmazdır. Birçok kadının parmağında birden fazla yüzük görebilirsiniz. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken şey, taktığınız yüzüklerin hepsinin aynı metalden yapılmış olmasıdır.

2- DAHA FAZLA BİLEKLİK

2- DAHA FAZLA BİLEKLİK

Tıpkı yüzükler gibi, İtalyan kadınlar birden fazla bilezik takmayı da sever. Bileklikte çeşit sınırı yok! Bu nedenle Swarovski taşlı bir bileklikle deri bir bilekliği bile birlikte taktıklarını görebilirsiniz.

3- GÖZLÜK ÖNEMLİ BİR AKSESUAR

3- GÖZLÜK ÖNEMLİ BİR AKSESUAR

İtalyan kadınlar için güneş gözlükleri sadece güneşten korunmaya değil, tarzları tamamlamaya da yardımcı olur. Karakterli bir gözlükle stilinizi daha çarpıcı hale getirebilirsiniz. Üstelik pahalı olmasına da gerek yok.

4- SİYAH ANA RENKTİR

4- SİYAH ANA RENKTİR

İtalyanlar iklim fark etmeksizin her daim siyah giymeyi seviyorlar. Siyah hem tarz görünmelerini hem de ince görünmelerini sağlıyor. Siyah pamuklu elbise, sizi sıcak havalardan korurken şık görünmenizi de sağlayabilir.

5- BAKIMA ÖNEM VERİRLER

5- BAKIMA ÖNEM VERİRLER

Bakımlı bir İtalyan kadını, kollarındaki ve bacaklarındaki tüyleri almaya özen gösterir. Ağda yapmak onlar için geleneksel bir aktivite. Ağda sayesinde sadece tüyleri değil, ölü hücreleri de aldıklarını bilirler. Bu sayede bacaklar ve kollar çok pürüzsüz ve bakımlı görünür.

6- SAÇLAR HER İTALYAN KADININ GURURUDUR!

6- SAÇLAR HER İTALYAN KADININ GURURUDUR!

İtalyan kadınların genellikle kalın ve oldukça sert saçları vardır. Bu da İtalyan kadınların perma ve maşa gibi birçok işlemi yaptırabileceği anlamına gelir. Sonuçta hemen zarar görmeyecek güçlü saçlara sahipler.

7- SKINNY JEANS'İN MODASI ASLA GEÇMEZ

7- SKINNY JEANS'İN MODASI ASLA GEÇMEZ

İtalyan kadınlar vücut hatlarını vurgulamayı sever. Bu nedenle skinny jeans modası dünyanın geri kalanı için bitmiş olsa da, İtalyan kadınlar için asla bitmemiştir.

8- KEMERSİZ OLMAZ

8- KEMERSİZ OLMAZ

Kemerler ince ve zarif görünmenin anahtarıdır. Bir İtalyan kadının gardrobunda onlarca kemer bulabilirsiniz. İtalyan kadınlar, ister klasik bir elbise ister palazzo pantolon olsun, kıyafetlerini her zaman bir kemerle tamamlarlar.

9- HER MEVSİM ŞAPKA

9- HER MEVSİM ŞAPKA

Doğru şapka, tarzınızı ustalıkla tamamlayan bir aksesuar olabilir. İtalyan kadınlar bunun farkında ve mevsim ne olursa olsun kıyafetlerine uygun şapka takmayı ihmal etmezler.

10- SOĞUK HAVALARDA TRENÇKOT

10- SOĞUK HAVALARDA TRENÇKOT

İtalyan bir kadının gardırobundaki yeri doldurulamaz bir parça, nude tonlarda klasik bir trençkottur. Trençkotları topukludan spor ayakkabıya kadar birçok şekilde tamamlayabilirsiniz. Asla modası geçmeyecek bir parça olduğu için herkesin gardrobunda en az bir tane trençkot olması şart.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER First Lady'nin kıyafeti olay oldu: Madonna'nın büyükannesi