İTÜ'de FETÖ operasyonu! Gözaltılar var...

İTÜ'de FETÖ operasyonu! Gözaltılar var...

İTÜ’de FETÖ/PDY’ye üye olan ve şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı iddia edilen 41 personele yönelik 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi

20 Ocak 2017, Cuma 09:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) akademik yapılanmasına yönelik İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ), örgüte üye olan ve şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı öne sürülen 41 kişiye yönelik, 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Örgütün İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 37 akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından koordine edilen İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen polis, sabah saatlerinde 37 şüphelinin adreslerinde gözaltı ve arama uyguladı.

Şüpheliler hakkında örgütle ilintili olduklarına dair çeşitli veriler bulunduğu iddia edildi. Fetullahçı örgütün İstanbul'daki üniversitelerde yapılanmasına ilişkin soruşturma dosyalarına bakan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın daha önce de İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde operasyonları gerçekleştirmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Haberler peş peşe geldi! Giriş çıkışlar 30 gün yasaklandı