İvana Sert’e kötü haber

İvana Sert, “Bana ekranda ‘motor’ dedi” diyerek rol arkadaşı Peker Açıkalın’ı savcılığa şikayet etti. Ancak savcılık, İvana Sert’in şikayetiyle ilgili takipsizlik kararı verdi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuran İvana Sert, bu karara itiraz etti. Ancak itirazı reddedilen İvana Sert, bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Böylece karar kesinleşti

03 Ocak 2019, Perşembe 09:23 Son Güncelleme:
A A
İvana Sert’e kötü haber

'Karımı Gördünüz mü? filminde İvana Sert ile başrolü paylaşan Peker Açıkalın, geçen aylarda katıldığı bir programda, İvana Sert'i eleştirmiş, "O sanatçı değil, moda ikonu" deyip 'Motor' ifadesini de kullanmıştı. Bunun üzerine İvana Sert, "Kişiliğim zedelendi" diyerek savcılığa başvurmuştu.

'YÜZÜNE SÖYLEMEDİ'

Başlatılan soruşturmada, olayın yaşandığı programın kayıtları incelendi. Savcılık, Peker Açıkalın'ın sözlerini direkt İvana Sert'e söylemediğini belirtip takipsizlik kararı verdi. Kararda; hakaret suçunun oluşması için, 'doğrudan ve duraksamaya yer vermeden sövme' olması gerektiği belirtildi.

İTİRAZA RET KARARI

Karar sonrası İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuran İvana Sert, Peker Açıkalın'ın yargılanmasını istedi. Sulh Ceza Hakimliği ise İvana Sert'in itirazını reddetti. Verilen ret kararında takipsizliğin yasaya uygun olarak verildiği, Peker Açıkalın'ın doğrudan İvana Sert'e yönelen ve hakaret içeren ibarede bulunmadığını da kaydedince karar kesinleşti. (Günaydın)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Vatan Şaşmaz'ın katili Filiz Aker'in yıllar önce söylediği sözler ortaya çıktı