'İyi aile kızları oyunculuk yapmaz'

'Melekler ve Kumarbazlar' filminde başrolü oynayan Cem Davran, Hülya Avşar'ın Habertürk'teki programına konuk oldu

31 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

‘BABAM ÇOK HAKLIYMIŞ’

Ertekin Akpınar’ın hem yazıp hem yönettiği vizyondaki ‘Melekler ve Kumarbazlar’ filminde başrolü oynayan Cem Davran, Hülya Avşar’ın Habertürk’teki programına önceki akşam konuk oldu. Evlenirken babasının sözünü dinlediğini belirten Cem Davran, “Babam bana ‘Sinema sektöründen asla gelin istemem’ demişti. Çok haklıymış. Yıllar geçtikçe babamın ne kadar doğru söylediğini daha iyi anlıyorum. Arkadaşlarım kusura bakmasın ama oyunculuk iyi aile kızlarının yapacağı iş değil” dedi.

‘SENİ GÖRÜYORUZ HÜLYA’

Bu sözler üzerine çok şaşıran Hülya Avşar, “Nasıl yani? Bu laf bana şimdi çok koydu! Oyunculuk profesyonel bir iş. Duyguların dişisi, erkeği yoktur. Biz evlenip çoluk çocuk sahibi olamaz mıyız? Sana asla katılmıyorum?” diye tepki gösterdi. Cem Davran ise “Seni görüyoruz işte bu kaçıncı? Evlenip ayrılıyorsun, uzun sürmüyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, iyi aile kızları oyunculuk yapmaz. Çok zor” yanıtını verdi.

‘ÖPÜŞÜRKEN TABİİ ETKİLENİYORUM’

Cem Davran, Hülya Avşar’ın “Filmlerdeki sevişme, öpüşme sahnerinde hiç etkilendin mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: Niyet kötüyse araya yastık değil, ikiz yatak koysan havagazı. Ben tabii ki, etkilendim. Şapır şupur, habucuk gubucuk öpüşüyorsun. Etkilenmemek mümkün değil. 30 yılda öpüşmediğim tek film Melekler ve Kumarbazlar oldu” yanıtını verdi.

 

CEM DAVRAN'IN SÖZLERİNE TEPKİLER

İpek Tuzcuoğlu: “Çok komik ve sosyolojik açıdan çok tehlikeli bir açıklama. Namusuyla oyunculuk yapan birçok kadın var bu ülkede. Cem’in yeni filmi vizyona girdi. Sanırım gündeme gelip reklamını yapmak istiyor. Hülya Koçyiğit: Bu sözlerin şaka olduğuna inanmak istiyorum! Bu yüzden de ciddiye almıyorum.

Emre Kınay: Cem’in böyle bir açıklamayı neden yaptığını anlayamadım. Oyuncu olmak ahlaksızlığı gerektirmez. Bir oyuncu ile evlenmek tabii ki zordur. Mesai bakımından çalışma saati fazladır. Ama bu açıklama biraz ayıp olmuş.

Tamer Karadağlı: Cem aptal bir çocuk değildir. İyi arkadaşımdır. Yanlış kelimeler kullanmak istemem şimdi.

Fikret Hakan: Gerçekten böyle söylediğine inanamıyorum. Bu bir meslaktaşımın çağ dışı bir açıklaması. Açıkcası beni çok üzdü. Böyle bir ayrım yapmak çok yanlış. Bu oyuncu arkadaşlarına yaptığı bir ayıp. Bir an önce meslektaşlarından özür dilemeli.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.