İyi insanların ilişkileri neden kötü biter?

Çevremizde mutlaka görmüşüzdür. Çok iyi bir insan ancak sevdiği kişi ona zarar veriyor. Bu sadece fiziksel değil, duygusal olarak da geçerli. Peki hiç düşündünüz mü neden iyi insanlar söz konusu ilişkiler olunca kötü insanlara denk gelir? Aslında bunun sebebi, kendilerini yeterince değerli görmemelerinden kaynaklanıyor.

24 Aralık 2019, Salı 15:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Söz konusu ilişkiler olduğu zaman kendimizden daha fazla ödün vermemiz gerekebilir. Hiç iyi insanların ilişkilerinin kötü sonuçlandığını fark ettiniz mi?

Tüm ilişkiler farklıdır ve elbette, dışarıdan baktığımız tarafların göremeyeceği ancak her zaman onlara bir darbe veren bir partnere sahip arkadaşınızı veya aile üyenizi fark ettiğinizde, bu durum size de ciddi zarar verir. Empati kurmakta yanlış bir şey yok. Kendi çıkarlarını düşünmeyen insanları görmek gerçekten zor.

Bununla birlikte, onları bu ilişkileri bitirmeye zorlayamazsınız ve sonunda yaşadıkları şeyler hakkında kendi kararlarını vermeleri gerekir. Hepimizin kendi nedenleri var.

Birçok yönden başkalarında eksik olduğumuzu düşündüğümüz şeyleri aradığımızı ve bazılarının onları hak ettiklerinden daha fazla incitebilecek insanlarla sonuçlandığını gördük. Tabii ki, hiç kimse mükemmel değil ve hepimizin hataları var ama bir başkasının zihninde neler olduğunu asla bilemezsiniz.

Saksı Olmanın Faydaları filminin herkesin hakkında konuştuğu ve elbette en çok yankı uyandıran alıntı şöyle: 'Hak ettiğimizi düşündüğümüz sevgiyi kabul ediyoruz' Bu cümle tam olarak bir insanın neden ona zarar veren kişileri seçtiğinin açık bir göstergesi.

Bu dünyada tanıdığımız tüm insanlar, kendilerinin olması gerektiği kadar değerli görmüyor. Diğerlerinden daha fazla içsel olarak mücadele ediyorlar ve her zaman görmüyor olsak da, çok şey yaşıyorlar. Kendimizi asla bizim için kendini ikinci planda tutan insanlara layık görmüyoruz.

Gerçek potansiyelimizi anlamıyoruz ve sonunda bizi sevecek kadar yetenekli olmayan insanları seviyoruz.

Olumsuz güçleri çekici bulmak birçok yönden insan doğasında var ve bunu bilinçli bir düzeyde kavrayamasak da bilinçaltımız bunu derinden bilir.

İyi olan şu ki, bu durumlardan ve romantik karşılaşmalardan geçerken güçleniriz ve aşk olarak neyi kabul etmememiz gerektiğini öğreniriz. Arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin bu tür şeylerden geçtiğini gördüğünüzü de aklınızda bulundurmalısınız. Destek için orada olun ve istenirse adım atın.

Bu dünyada birlikte olmak için iyi insanlar bulan çok sayıda iyi insan var, sonunda her şey yoluna girecek. Ayrıca, bazen bu “kötü insanlar” düşündüğümüz kadar kötü olmayabilir. Belki de birbirimizi biraz fazla sert yargılayıp yargılamadığımızı da düşünmeliyiz.

Kaynak: Awarnessact

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aşk konusunda kadınların yaptığı 6 hata