İYİ Parti'de ikinci Lütfü Türkkan toplantısı

İYİ Parti'de ikinci Lütfü Türkkan toplantısı

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, Meral Akşener başkanlığında toplanıyor. Akşener, partinin en yetkili karar organı olan GİK’te, 'Lütfü Türkkan’ın disipline sevk sürecine ilişkin görüşleri' dinleyecek .

10 Kasım 2021, Çarşamba 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İYİ Parti'nin en yetkili karar organı Genel İdare Kurulu, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında toplanıyor. Toplantıda şehit yakınına küfreden Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın disipline sevk edilmesi tartışmaya açılacak. İYİ Parti'deki son gelişmeleri CNN Türk muhabiri Ahmet Türkeş aktardı.

İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu saat 17.00'de toplanıyor. Akşener, partinin en yetkili karar organı olan GİK’te, “Türkkan’ın disipline sevk sürecine ilişkin görüşleri” dinleyecek. GİK’te ortak görüş oluşması halinde, Türkkan’ın disipline sevkine ilişkin oylama yapılacak.

CNN Türk muhabiri Ahmet Türkeş canlı yayında konuyla ilgili son bilgileri aktardı:

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesinin ardından gelen tepkiler gündemdeki yerini koruyor. Konu İYİ Parti'nin de gündeminde. Bugün saat 17.00'de İYİ Parti Genel Merkezi'nde İYİ Parti'nin en yetkili karar organı Genel İdare Kurulu toplantısı gerçekleştirilecek. Akşener, bu toplantıda partililerin Türkkan'ın disipline sevk sürecine ilişkin görüşlerini dinleyecek.

"KINAMA VE UYARI OLABİLECEĞİ BELİRTİLİYOR"

Akşener, son olarak pazartesi günü milletvekilleriyle bir araya gelmiş ve vekillerin konuyla ilgili görüşlerini dinlemişti. Bugünkü toplantıda ortak görüş oluşması halinde oylamaya sunulacak ve kararın oylama sonucuna göre alınacağını söyleyelim. İYİ Parti'nin Türkkan'ın ihracına yönelik adım atması henüz beklenmiyor. Ancak muhtemel disiplin cezalarının kınama veya uyarı olabileceği belirtiliyor. Genel İdare Kurulu'nda bu yönde ortak bir karar çıkarsa disipline sevk işlemleri de başlayacak.

İLK TOPLANTIDA İHRACA KARŞI ÇIKILDI

Edinilen bilgiye göre pazartesi günü milletvekilleriyle görüşmüştü Akşener. Bu toplantıda vekillerin Türkkan'ın partiden ihraç edilmesine karşı çıktıkları belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kılıçdaroğlu: Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız