İyimser kadınlar daha uzun yaşıyor

İyimser kadınlar daha uzun yaşıyor

ABD'de yapılan bir araştırma hayata pembe gözlüklerle bakan kadınların, kalp hastalığı gibi bir sebeple hayatlarını kaybetme risklerinin yüzde 30 daha az olduğunu gösterdi

10 Aralık 2016, Cumartesi 21:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ABD’nin Harvard Üniversitesi'nde yapılan araştırma, iyimser kadınların, hayata kötümser bakanlardan daha uzun yaşadığını gösterdi. 

70 bin kadın üzerinde yapılan araştırma, iyimser kadınların tansiyon ve kolesterol seviyelerinin daha düşük olduğunu ortaya koydu.

İyimser kadınların kanserden ölüm riskinin yüzde 16, kalp hastalıklarından ölüm riskinin ise yüzde 38 daha az olduğu ortaya çıktı.

Genellikle başkalarına güvenmeyen ve çevrelerine karşı düşmanca fikirler besleyen kadınların aynı süre zarfında ölmeleri ise riski yüzde 16 fazla.
 

YÜZDE 25'İ GENETİK 


Tespitler, iyimserlerin sorunlar karşısında daha başarılı olduklarını gösteriyor. Uzmanlar, yüksek oranlarda negatifliğin sağlığa zarar verdiğini söylüyor.

Kötümserliğin, sigara kullanımı ya da kötü beslenme gibi kötü alışkanlıklara da yol açtığı belirtiliyor.

İyimserliğin yüzde 25 oranında genetik, yüzde 75 oranında ise öğrenilebilen bir davranış olduğunu belirten uzmanlar, insanların bakış açılarını değiştirebileceklerinin altını çiziyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim insanlarından ilginç iddia: Yüz maskeleri aşı etkisi yapabilir