İzdivaç ablasının konuşmaları ortaya çıktı: Mini etek tavsiyesi!

İzdivaç ablasının konuşmaları ortaya çıktı: Mini etek tavsiyesi!

Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) katalog evliliklerden sorumlu kadın zanlının, FETÖ mensubu subayla evlendirilecek başörtülü örgüt üyesine, "mini etek giymesi halinde mükafatının çok olacağı" şeklinde ByLock'tan mesaj gönderdiği ortaya çıktı

08 Ocak 2019, Salı 13:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan ve örgütün "katalog evliliği" olarak adlandırdığı yöntemle evlenen şüpheliler üsteğmen Hasan ve eşi Zehra Y. ile ilgili soruşturma devam ediyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, üsteğmen Hasan Y.'nin, TSK içerisindeki kripto örgüt mensuplarının deşifresini önlemeye yönelik sabit hatlardan tekil ya da ardışık arama şeklinde irtibat kurulan kişilerden olduğuna kanaat getirildiği belirtildi. 

BASKI VE İŞKENCE

Soruşturma kapsamında açığa alınan Hasan Y.'nin, Hava Harp Okulu döneminde FETÖ'cü olmayan öğrencilere baskı ve işkence yaparak öğrencilerin okuldan ayrılmalarına sebep olan grubun içerisinde yer aldığı ifade edildi. Zanlının, örgütün TSK yapılanması içerisindeki gizliliği korumak amacıyla oluşturduğu "mahrem imamlık" sisteminde sabit telefonlarından aranarak sohbetlere çağrıldığı, sabit telefonlardan arandıktan sonra FETÖ mensubu bazı askerlerle irtibat kurarak alınan talimatları ilettiği vurgulandı. 

FETÖ içerisinde abla konumunda olan Zehra Y.'nin ise üstlerinden aldığı talimatları ByLock üzerinden sorumlusu olduğu gruba aktardığı bilgisine ulaşıldı. 

"MİNİ ETEK GİYİN"

Soruşturmada, Zehra Y.'nin, örgütün TSK yapılanması deşifre olmaması için tesettürlü giyim tarzını tamamen değiştirerek resmi belgelerdeki başörtülü fotoğraflarını yenileriyle değiştirdiğine işaret edildi. 

Şüpheli Zehra Y. ile örgütün katalog evlilikten sorumlu bir örgüt ablası arasında bu konuda geçen bir diyalog ise ByLock yazışmalarına yansıdı. Örgüt ablası tarafından Zehra Y'ye ByLock'tan "tesettürden vazgeç" diye talimat verildiği ancak bu kişinin, "farklı bir giyim tarzı seçiminin kendisine ne kadar zor geldiğini" anlatmasına rağmen talimat gereği mini etek giydiği ve bunun da FETÖ bağlılığının üst seviyede olduğuna ilişkin delil sayılabileceği kaydedildi. 

Şüpheli Zehra Y. ile örgüt ablası arasında Ocak 2016'da gerçekleşen ByLock yazışmalarındaki bazı ifadeler şöyle: 

"Örgüt ablası - Değiştirmen lazım (Kimliğin değiştirilmesine ilişkin) 

Örgüt ablası - 'Kayboldu' diyeceksin 

Örgüt ablası - Merak etme no problem 

Örgüt ablası - Yok kuzum, artık almıyorlar 

Örgüt ablası - Kaymakamlığın oradaki nüfus müdürlüğünde değişiyor 

Örgüt ablası - Evet 

Örgüt ablası - Betül ablana bir sorar mısın, onun bir arkadaşı değiştirmişti... 

Zehra Y. - Kimlikle ilgili bir dönüş yapmadın abla 

Zehra Y. - Tamam abla söyleyeyim ama bu kıyafetler beni korkutuyor (mini etek kastedilerek) 

Zehra Y. - Yani başörtüsü, pardösü tamam ama kısa etek çok fazla gelecek bünyeme. Ama hayırlısı nasipse. 

Örgüt ablası - Hayırlısı kuzum kolay değil çok haklısın ama o ölçüde mükafatı olur inşallah 

Zehra Y. - Abla ehliyet fotosu da sıkıntılı hemen değiştirmem gerekir mi? 

Örgüt ablası - Şu an acil değil kuzum sanırım." 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'da korkunç kaza! Ölüler ve yaralılar var