İzleyene mutluluk veren 10 film

Mutluluk veren filmler diye bir arayışa girmek en çok da her şeyin üstümüze üstümüze geldiği zamanlarda aklımıza gelir. Hayattan bunalırız ve aşk filmlerini açar keyfimizi yerine getirmesini bekleriz. Mutluluk veren filmler bu nedenle hem depresyondan kurtaran filmler hem de cesaret veren filmler olarak sınıflandırılabilir. Hafta sonu yaklaşırken siz de bu hayata tutunma filmlere bir göz atın deriz. Bu izlemesi keyifli filmler, hem keyfinizi yerine getirecek hem de güne daha mutlu devam etmenizi sağlayacak. İşte, izleyene mutluluk veren 10 film!

04 Haziran 2020, Perşembe 12:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Büyük Balık (2003)

Büyük Balık (2003)

Tim Burton’un özelliğidir, izlediğiniz zaman sizi rüyadan yeni uyanmış gibi hissetmenize sebep olacak orijinallikte senaryolar sunar bize. Big Fish de iki saat boyunca fantastik bir maceranın yer aldığı masalı izliyormuşuz etkisi yaratacak ve keşke böyle bir hayat mümkün olsa dedirtecek türden bir film. Babası ile senelerdir görüşmeyen William, babasının hastalanmasıyla birlikte eve döner ve gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. İnsanı büyüleyen, yaratıcılığına ve zekâsına hayran bırakan Tim Burton yine muhteşem bir görsellikle sunuyor filmini. Film bitince yüzünüzde kocaman bir gülümseme ve hafif dolmuş gözlerle etrafa bakınıyor olabilirsiniz. Hala büyümemiş ve çocuk yanı bir yerlerde duran izleyicilerin daha çok seveceği Big Fish, bir süre hayaller dünyasında gezinti yapmanızı sağlayacak.

Patch Adams (1998)

Patch Adams (1998)

Patch Adams, hayatın herkese biraz takdim ettiği dertlerden pek de nasibini almamış olan bir adamdır. İyimserliği öyle bir noktadadır ki, bu, etrafındakileri rahatsız etmektedir. Günün birinde tıp fakültesindeki hocalarından biri sinirli bir tavırla palyaço olmasını önerir. Patch Adams buna sıcak bakar. Ancak öğrenim gördüğü okulu bitirerek bir doktor olmayı da istemektedir. Patch, birçok unvana aynı anda sahip olacağı ilginç bir yolculuğa çıkmak üzeredir.

Küçük Gün Işığım (2006)

Küçük Gün Işığım (2006)

Hoover ailesinin en küçük üyesi Olive ülkenin bir ucundaki güzellik yarışmasına katılmak ister. Şişman bir kız olmasına rağmen bu hayalini gerçekleştirmek onun yaşındaki bir kız çocuğu için çok önemlidir. Aile üyeleri de eski bir minibüse doluşarak Olive’nin bu isteğini gerçekleştirmek için yola koyulurlar. Birbirleriyle taban tabana zıt karakterleri olan kişiler aynı ailede olsa da bu yolculuk onlara iyi gelir ve aile olmanın, birlikte olmanın önemini kavrarlar. Her zaman kazanamayacağımızı, yanımızda sevdiklerimiz ve bizi destekleyenler varsa kaybetmenin aslında bir kayıp olmadığını anlatan bu film size kendinizi iyi hissettirecek. Kendi halindeki bir minibüs dolusu aileyi bir araya toplayıp, bu insanların sıradan gibi gözüken yaşantılarıyla ne kadar farklı, samimi, mutluluk verici olabileceklerini gösteren film birbirinden farklı karakterlerle de kendinize yakın hissettiğiniz rolleri görebilmenizi sağlıyor. Bu sıra dışı yol hikâyesi içinizi ısıtacak türden.

Prenses Gelin (1987)

Prenses Gelin (1987)

Yatakta hasta yatan torununa masal anlatmaya başlayan bir dedenin anlattığı masalı beyaz perdeye yansıtan film Buttercup isimli masal kahramanının hikayesine odaklanır. Florin isimli hayali bir ülkenin çiftliğinde yaşayan Buttercup ile çiftlik çalışanlarından biri arasında masumane bir aşk doğmuştur. Buttercup’a duyduğu aşk için yaşadığı yeri terk eden Westley iyi bir geleceğe sahip olup evlenebilmeleri için bir gemiye atlar. Fakat yolculuk sırasında korsanların saldırısına uğrayan gemi iki aşığı birbirinden ayırır. Westley’nin öldüğünü düşünen Buttercup derin bir hüzne ve umutsuzluğa kapılır. Çaresizce bir prensle evlendirilen Buttercup yakın zamanda kaderin çeşitli hamleleriyle karşılaşacak, hayatı beklemediği bir şekilde değişecektir.
 Çikolata (2000)

Çikolata (2000)

Ufak bir Fransız köyü. Sıkıcı, monoton ve sıradan bir hayat. Köyde istediği gibi bir ortam oluşturan ve bunun sürdürülmesini sağlayan baskın bir belediye başkanı. Tüm bu kasvet köylerine gelen ve çikolata dükkânı açan bir anne-kız ile değişmeye başlar. Sadece küçük bir çikolatanın bile verebileceği mutluluktan habersiz olan köy halkı yeni bir ortamla karşılaşınca hayatı da keşfetmeye başlarlar. Ön yargıları kıran, oluşturulmuş kalıpların dışında hareket edebilen ve insanların da farklı bakış açılarına sahip olabilmelerini sağlayan bir kadının naif mücadelesini anlatan film size iki saat boyunca bol bol çikolata yedirecek.

 Flipped (2010)

Flipped (2010)

Wendelin Van Draanen’in aynı adlı romanından uyarlanan film, sıcak ve sevimli bir ilk aşk hikâyesi. İkinci sınıfta tanışan ve aradan yıllar geçmesine rağmen bağlarını kaybetmeyen Bryce ve Julie arasındaki hikâye, ikisinin gözünden de anlatılıyor. Filmin çoğunu büyük bir tebessümle izleyebileceğiniz, kısa süresinden dolayı tadı damağınızda kalacak, masum ilk aşkı ve yıllar geçtikçe nasıl değiştiğimizi gösteren samimi bir film.

Şef (2014)

Şef (2014)

Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Kendi mutfağına ait yemekleri nefistir ama lokantanın menüsüne bağımlı çalıştıkça yaratıcılığı ve ona bağlı olarak da yemeklerinin lezzeti düşüşe geçer. Üstelik önemli bir gurmenin yemekleri hakkında yaptığı olumsuz eleştiriler Carl için bardağı taşıran son damla olur. Yeteneğine rağmen kariyerinde düşüşe geçtiğini hisseden Carl'a tam da bu dönem bir teklif gelir: ikinci el bir bir yemek karavanı al ve kendi işinin patronu ol! Oğlu Percy ve eski bir arkadaşı olan Martin’in yardımıyla Carl Amerika yollarında yemeğe ve yeni lezzetlere ve de en önemlisi hayata dair tutkusunu yeniden keşfedecektir.

Scott Pilgrim Dünyaya karşı (2010)

Scott Pilgrim Dünyaya karşı (2010)

22 yaşına kadar kızlarla şansı yaver gitmemiş Scott Pilgrim, günlerini bas gitarı ve garaj grubu Sex Bob-omb'la birlikte geçirmektedir; ta ki hayallerinin kızı Ramona V. Flowers ile karşılaşıncaya kadar. Scott, Ramona'nın kazanmanın yollarını araştırırken, kızın süper güçlere sahip yedi eski sevgilisini alt etmek zorunda kalacaktır.


Balıkçı Kral (1991)

Balıkçı Kral (1991)

Çılgına dönmüş bir adam, ünlü DJ Jack Lucas’ın söylediklerinin yanlış anlaşılması sonucu, ünlü bir New York barında katliam yapar. Jack tavrı nedeniyle bu kişiyi galeyana getirerek hayatının hatasını yapmıştı. Yaklaşık üç yıl sonra amaçsız bir alkoliğe dönüşen Jack, bu kanlı olayda karısının ölümüne tanık olup akıl sağlığını kaybeden bir adamla, yani Perry ile tanışır. Aralarında başlayan iletişim tam bir dostluk hikayesine dönüşür. Bu ilişki bizi yaşadığımız dünyada gerçek delilerin kimler olduğuna dair bir sorgulamaya itecektir. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gerçek hikayelere dayanan en iyi 10 seri katil filmi