İzleyeni sonuyla şaşırtan 10 ters köşe film

Sonu şaşırtan filmler her zaman en çok aklımızda kalan, 'iyi ki izlemişim' dedirten filmlerdir. Bu gizem filmleri izlemeye alışık olduğumuz filmlerden değildir, bu nedenle de klişe olmayan filmler ve beyin yakan filmler kategorisine koyabiliriz. rahatlıkla. Sonu şaşırtan filmler, aklımızla oyun oynarken sinematik evrenden de uzun zaman çıkamamamızı sağlar. Bu nedenle sonu şaşırtan filmler her zaman ilk tercihlerimiz olmuştur. İşte izleyeni sonuyla şaşırtan 10 ters köşe film!

04 Haziran 2020, Perşembe 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Maç Sayısı-IMDb Puanı: 7,7

Maç Sayısı-IMDb Puanı: 7,7

Woody Allen tarafından yönetilen 2005 yapımı Maç Sayısı (Match Point), suç ve gerilim türlerinin benzersiz örneklerinden de bir tanesidir. Scarlett Johansson’ın kötü kadın rolünde karşımıza çıktığı bu yapım; Jonathan Rhys Meyers, Emily Mortimer, Matthew Goode ve Brian Cox gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.

İlk Korku-IMDb Puanı: 7,7

İlk Korku-IMDb Puanı: 7,7

Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Bu cinayet sırasında olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise olayların bu şekilde geliştiğinden tam olarak değildir ve Aaron'ı savunma görevini üstlenir. Aaron'ın suçluluğu o derece nettir ki Vail'in bu göreve atanması beyhude bir uğraş olarak addedilir. Ancak kısa bir süre sonra davanın seyri tam anlamıyla değişir.

En İyi Teklif-IMDb Puanı: 7,8

En İyi Teklif-IMDb Puanı: 7,8

Virgil Oldman, sanat müzayedeleri ve antika dünyasında tanınan ve oldukça takdir edilen eksantrik bir sanat uzmanıdır. Yalnız bir adam olan Virgil kadınlar konusunda oldukça ilgisizdir. Sadece kadınlarla değil hayatında kimse ile yakın olmamıştır hatta tek yakın arkadaşı olan Robert’le bile. Virgil, altmış üç yaşına girdiği gün ailesinden kalan bazı sanat eserlerinin elden çıkarılmasını isteyen bir kadından telefon alır. Claire Ibbetson adındaki kadın, eşyalara değer biçmesi için Virgil’i eve davet eder. İşi kabul eden Virgil eşyaları görmek için gittiğinde Claire’i göremez. Çeşitli bahanelerle kendisini gizlemeye devam eden genç kadının bu durumu Virgil’in oldukça ilgisini çeker ve zamanla onun en büyük tutkusu haline gelir.


Dokuz Kraliçe-IMDb Puanı: 7,9

Dokuz Kraliçe-IMDb Puanı: 7,9

Juan ve Marcos dolandırıcılık yapmaktadırlar. Görünüşte Juan daha az tecrübeli gibidir. Bunu fark eden Marcos, onun zor bir durumdan çıkmasına destek olur. Ona bir teklifte bulunur. Bir gün boyunca birlikte bir sürü dümen çevireceklerdir. Yalnız her ikisini de tanıyan esrarengiz Sandler'la umulmadık karşılaşmaları, daha farklı bir boyutta uzlaşmaya yönlendirir onları. Artık ortak bir hedefe odaklanarak pek çok ganimet elde edilecek kârlı bir işbirliğine girerler.


Köstebek-IMDb Puanı: 8,5

Köstebek-IMDb Puanı: 8,5

Uzun yıllardan beri mafya tarafından, polis teşkilatına sızmak üzere yetiştirilen adamlar son derece iyi pozisyonlardadırlar teşkilat bünyesinde. Aynı şekilde polisin aynı amaçla yetiştirdiği adamları da mafya içinde cirit atmaktadırlar. Ancak vakit her şeyin açığa çıkma vaktidir. Her iki cephede de köstebeklerin var olduğu anlaşıldığında söz konusu köstebeklerin ölümle burun buruna gelecekleri koşturmaca ve macera başlayacaktır.

Kuraldışı-IMDb Puanı: 6,5

Kuraldışı-IMDb Puanı: 6,5

Önemli bir ordu birliğinin komutanı olan Nathan West başarılı olmasının yanısıra sert ve öfkeli kişiliği sebebiyle askerleri tarafından pek sevilmeyen bir liderdir. Bir görev esnasında meydana gelen fırtına sonrasında West kaybolur, askerlerin bir kısmı da hayata veda eder. Bu gizemli olayı aydınlatmak için göreve atanan Julia Osborne hayatta kalan askerleri sorguya alır. Başlarda işler beklediği gibi yolunda gitmezken yavaş yavaş aydınlanan sır perdesi önemli gizemleri açığa çıkaracaktır.

Görünmeyen Misafir-IMDb: 8.1

Görünmeyen Misafir-IMDb: 8.1

Adrian Dora, merdivenleri birer birer çıkmış büyük bir iş adımıdır ve büyük Asya pazarına girmek için büyük bir ortaklık yapmaktadır. Film günümüz ve geçmiş arasında sürekli geçiş yaparak hikayeyi anlatmaktadır. Hikayenin ana konusu ise Adrian Dora, yasak aşk yaşadığı sevgilisinin cesedi ile bir otel odasında tutuklanır. Dora, Daha önce kariyerinde hiç dava kaybetmeyen bir avukat ile anlaşır. Bu cinayeti kendisinin işlemediğine savcıyı ve jüriyi ikna etmek zorundadır. Bunun için avukatına bütün hikayeyi baştan sonra anlatmak zorundadır. 

İçimdeki Yangın-IMDb: 8.3

İçimdeki Yangın-IMDb: 8.3

2011 yılında en iyi yabancı film Oscar’ını İncendies’in konusu; Fransa’da vefat eden Nawal Marwan’ın Jenne ve Simon’a verilmesi için iki mektup bırakmıştır.Jeanne’ye verilen mektubu babalarına, Simon’a verilen mektup ise ağabeylerine bırakılacaktır. İşin akıl almaz tarafı ise kardeşlerin babaları uzun zaman önce ölmüş, ağabeyleri ise yoktur. İki kardeş ise bu gizemi çözmek için Ortadoğu’ya heyecan ve macera dolu bir seyahate çıkar.

İçerideki Adam-IMDb: 7.6

İçerideki Adam-IMDb: 7.6

Hücrede yatan bir adam, planladığu kusursuz banka soygununu anlatarak, izleyiciyi bu soygunu seyretmeye davet eder. Olaylar zincirinin en başında her şey aslında herhangi bir hırsızlık gibi başlar. Hal böyle olunca boyacı kılığındaki soyguncular, elli kişiyi rehin aldığında polis de gerekenleri yapar. İki dedektifi bu adamlarla anlaşmak üzere görevlendirir. Ne yazık ki olaylar ilerledikçe bu dedektifler, hırsızların gerisinde kalırlar. Hızla tüm çareler tükenmeye başlar. Ortada öyle tuhaf olaylar gelişmektedir ki hırsızların esas amacının sadece bankayı soymak olmayabileceğine dair şüpheler oluşmaya başlar.

Kayıp Kız-IMDb: 8.1

Kayıp Kız-IMDb: 8.1

Amerika'nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadır. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Amy'den uzun süre haber alınamayınca polis, genç kadının ortadan kaybolması ile ilgili Nick'ten şüphelenmeye başlar. Olanlara bir türlü anlam veremeyen Nick'in ise Amy'nin nerede olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Genç adam bu sırada kendisini Amy'nin ailesinin düzenlediği bir yardım operasyonunun içinde piyon olarak bulur. Nick, masum olduğu konusunda ısrar etse de üstündeki şüpheleri tamamen yok edemez. Amy'nin hayatta olup olmadığı ise büyük bir muammadır...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzleyene mutluluk veren 10 film