İzleyenlere görsel şölen sunan 10 film

Bazı filmler vardır ki adeta gözlerinizi ekrana yapıştırabilir! Görsellik açısından son derece doyurucu olan bu filmleri bir kez izlemek yetmez. Çekim açıları, kullanılan renkler ve derinlikleriyle bize adeta görsel şölen sunan x filmi derledik...

27 Haziran 2021, Pazar 16:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Crimson Peak

1- Crimson Peak

Şehrin tepesinde kötü şöhretli bir ev, kış geldiğinde kırmızı karla örtünür. Evin sahipleri bunun sadece kızıl kilden kaynaklandığını söyler. Crimson Peak, ürkütücü hayalet hikayelerinden daha öte bir yapım.

2- Life of Pi

2- Life of Pi

Yayınlandığı günden itibaren sansasyon yaratan bir yapım olan Life of Pi, klasik olmaya aday bir yapım.

3- Stoker

3- Stoker

Gizem seven herkesin izlemesi gereken bir film olan Stoker, harika çekim açıları, semboller ve zeki kamera hareketleriyle bizi büyülüyor. Film başlangıçta biraz monoton gelse de sonrasındaki sıçramalar sayesinde sizi afallatabilir.

4- Laurence Anyways

4- Laurence Anyways

35 yaşındaki bir profesör olan Laurence, ilk kitabı üzerinde çalışır ve ödül alır. Kız arkadaşıyla son derece mutludur. Film canlı renklerle ve harika kamera işleriyle süslenmiş. Xavier Dolan'ın yönetmenliğindeki film renk açısından son derece doyurucu.

5- Only Lovers Left Alive

5- Only Lovers Left Alive

Adam ve Eve adlı iki vampir sevgilinin hikayesini anlatan film, müzik ve görsellik açısından izleyenlere büyük bir haz yaşatıyor.

6- The Tree of Life

6- The Tree of Life

Derin felsefi konusuna rağmen, hareketten neredeyse yoksun sahneleri, bu filmi sıkıcı yapmıyor. Hayatın anlamını aradığınızda izlemeniz gereken filmler arasında yer alıyor.

7- Gravity

7- Gravity

Uzay görevine giden bir astronotun başına gelen felaketi anlatan filmdeki kamera hareketleri inanılmaz! Adeta filmin içindeymiş gibi hissetmeniz olası.

8- The Fountain

8- The Fountain

Görüntü açısından son derece tatmin edici bir film olan The Fountain, derin anlamı olan filmlerden. Sevdikleriniz hala yanınızdayken onlarla zaman geçirmenizin ne kadar önemli olduğun anlamanıza yardımcı oluyor.

9- Blue is the Warmest Color

9- Blue is the Warmest Color

Filmde 2 genç kızın hikayesi ve birbirlerine olan bağlılıkları anlatılıyor. Çekim açıları ve kullanılan renklerin derinliği, izleyicileri kendine çekiyor.

10- The Fall

10- The Fall

Bir çocuğun gözünden anlatılan hikaye, ilginç kurgusu ve efektleriyle bizi kendine çekiyor. Film, sıradan olmayan sanattan hoşlanan sinemaseverler için birebir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Müzikle ilgili daha önce duymadığınız ilginç bilgiler