İzmir Adliyesi’ndeki gaz sızıntısında zehirlenmişti! Hayatını kaybetti

Dün İzmir Adliyesi’nde yangın tüplerinin periyodik bakımını yaptığı sırada sızan karbondioksit gazından zehirlenen Salih Ataoğlu (47) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

12 Ekim 2018, Cuma 09:27 Son Güncelleme:
A A
İzmir Adliyesi’ndeki gaz sızıntısında zehirlenmişti! Hayatını kaybetti

İzmir Adalet Sarayı’nın zemin katında dün, yangın tüplerinin periyodik bakımının yapılmasına başlandı. Bu sırada sızan karbondioksit gazı nedeniyle bakım işlemini gerçekleştiren işçi Salih Ataoğlu ile kardeşi Osman Cemil Ataoğlu (42) zehirlendi.

İhbar üzerine adliyeye gelen sağlık görevlileri, kalbinin durduğu belirlenen işçi Salih Ataoğlu’na müdahale etti. Kalp masajı ile hayata döndürülen Salih Ataoğlu, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Teknisyen Osman Cemil Ataoğlu ise ambulansla İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

DÜN GECE HAYATINI KAYBETTİ

Olayda gazden etkilenen iki kardeşe müdahale etmek için gelen sağlık görevlileri, polis ve özel güvenlik görevlilerinin de aralarında bulunduğu 27 kişi daha gazdan etkilenip hastanelik oldu. Hastanelerde tedavi altına alınan toplam 29 kişiden 27’si tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Tedavileri süren iki kardeşten Ege Üniversitesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tutulan Salih Ataoğlu ise doktorların çabalarına rağmen gece yaşamını yitirdi. Salih Ataoğlu’nun solunum ve dolaşım yetmezliğinden dolayı hayatını kaybettiği öğrenildi.

Durumu iyi olan kardeşi Osman Cemil Ataoğlu’nun tedavisinin ise devam ettiği belirtildi.

Umut KARAKOYUN/ İZMİR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Bulut denizi' için Kaçkarlar'da nöbet tutuyorlar