İzmir'deki alçak saldırıyı TAK üstlendi

İzmir Bayraklı'da adliye binası önünde gerçekleştirilen hain eylemi terör örgütü PKK'ya bağlı TAK üstlendi...

11 Ocak 2017, Çarşamba 11:23
A A
İzmir'deki alçak saldırıyı TAK üstlendi
İzmir Adliyesi önünde silah ve bombalı araçla düzenlenen ve polis memuru Fethi Sekin ile adliye çalışanı Musa Can'ın şehit olduğu, 2 teröristin öldürüldüğü saldırıyı terör örgütü PKK'nın uzantısı TAK üstlendi.
 

ÖNCE BOMBA YÜKLÜ ARAÇ PATLATTILAR


Bomba yüklü araçla bölgeye gelen teröristler polisin saldırıyı fark etmesi üzerine katliam planlarına ulaşamamıştı.
 

23 GÖZALTI


Saldırı sonrasında terörle Mücadele Şube Müdürlüğü de operasyon yaptı. Aralarında adliye çalışanlarının da bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sorgularının sürdüğü açıklandı. Bu kişilerin ifadelerinden sonra gözaltına alınanlarının sayısının artabileceği belirtildi.
 

ŞEHİT POLİS FETHİ SEKİN KATLİAMI ÖNLEDİ


Polisin ilk müdahalesi sonrası bomba yüklü aracı patlatan teröristler ardından uzun namlulu silahlarla güvenlik güçlerine ateş etmişti.

Çıkan çatışmada bir teröristi öldüren polis memuru Fethi Sekin, şehit olma pahasına büyük bir katliamın önüne geçmişti.

Çatışmada öldürülen 2 teröristin sahte kimlik kullandıkları ve Mardin kırsalından İzmir'e geldikleri belirlendi.Elazığlı polis memuru Fethi Sekin (Solda) ve Adliye personeli Katip Musa Can (Sağda), İzmir'deki hain saldırıda can vermişti


 

PKK HEP AYNI 'TAK'TİĞİ UYGULUYOR!İŞTE TERÖR ÖRGÜTÜ TAK'IN DAHA ÖNCEKİ EYLEMLERİ2005 Kuşadası saldırıları: 16 Temmuz 2005'te Kuşadası'nda bir otobüsün patlatılması sonucu 3'ü Türk 2'si turist 5 kişi hayatını kaybetmiş, 20 kişi yaralanmıştır.
 
 
5 Nisan 2006'da Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul teekleştirilmiştir.
 
 
28 Nisan 2006'da Marmaris'te bir oteldeki saldırılarında iki kişi hayatını kaybetti.
 
 
28 Ağustos 2006'da Antalya'da saldırı düzenlemiş ve çok sayıda kişi yaralanmış, dört kişi hayatını kaybetti.
 
 
22 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinin Halkalı mahallesinde askerî personel taşıyan otobüse uzaktan kumandalı bombayla gerçekleştirilen ve dört asker, bir sivilin öldürülmesiyle sonuçlanan eylemi üstlenmiştir.
 
 
2010 İstanbul saldırısı: 31 Ekim 2010 tarihinde İstanbul Taksim'de 32 kişinin yaralanması olayını[30], olaydan dört gün geçtikten sonra üstlenmiştir. 20 Eylül 2011 Ankara Kızılay’da üç kişinin ölümüne, 34 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı iki gün sonra üstlenmişlerdir.
 
 
Sabiha Gökçen Havalimanı saldırısı: 23 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılan, bir kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin yaralandığı havan topu saldırısını dört gün sonra üstlenmiştir.
 
 
Şubat 2016 Ankara saldırısı: 17 Şubat 2016 günü Ankara Kızılay'da askerî servis aracına bombalı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmiştir. TAK, olaydan iki gün sonra saldırıyı üstlenmiştir. Bununla birlikte olayın TAK tarafından yapılmadığına dair iddialar da mevcuttur. Buna göre TAK, YPG üzerindeki dikkatleri dağıtmak için bombacının fotoğrafını bir sivilin fotoğrafından montajladığı iddia edildi. Daha sonra TAK yeni fotoğraflar yayınlanarak montaj iddialarını yalanladı.
 
 
Mart 2016 Ankara Saldırısı: 13 Mart 2016 günü Ankara Kızılay'da bir otobüs durağında bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, saldırıda 37 kişi hayatını kaybetmiştir. TAK, saldırıyı olaydan 4 gün sonra üstlenmiştir.
 
 
2016 Bursa saldırısı: 27 Nisan 2016'da Bursa Ulu Camii yakınında düzenlenen intihar saldırısını 1 Mayıs 2016'da üstlendi.
 
 
2016 Vezneciler saldırısı: 7 Haziran 2016'da İstanbul'un Fatih ilçesinin Vezneciler semtinde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda beşi polis memuru, altısı sivil olmak üzere 11 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı. TAK, saldırıyı üç gün sonra üstlendi.
 
 
6 Ekim 2016'da İstanbul'un Bahçelievler ilçesinin Yenibosna semtinde bomba yüklü motosiklet ile düzenlenen saldırıda on sivil yaralandı. TAK saldırıyı bir gün sonra üstlenerek, saldırının PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 6 Ekim 1998'de Suriye'den çıkarılmasına atfen gerçekleştirildiğini ve saldırılarının metropoller başta olmak üzere farklı kentlerde süreceğini açıkladı.
 
 
24 Kasım 2016'da Adana Valiliği binasına bombalı araç ile düzenlenen saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı. 29 Kasım 2016'da, TAK saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

2016 Beşiktaş saldırıları: 10 Aralık 2016'da saat 22.30 sıralarında İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde düzenlenen çifte saldırı sonucu 36 emniyet görevlisi ve sekiz sivil hayatını kaybetti, 166 kişi yaralandı. Bir gün sonra TAK, saldırıların sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.