İzmir 'Kentkart krizinde' yeni şok!

İzmir 'Kentkart krizinde' yeni şok!

İzmir'de toplu ulaşımda kullanılan elektronik temassız akıllı kart sistemi ile ilgili sorunların devam ettiği ileri sürüldü. İzmir'de kullanılan Kentkart'ın yanı sıra Eskişehir ve İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan temassız kartların da kullanılabildiği tespit edildi. Noter aracılığı ile yapılan tespitler tutanak altına alındı

03 Temmuz 2015, Cuma 17:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İzmir’de toplu ulaşımda kullanılan Kentkart sistemi ile ilgili yeni süreç 1 Haziran’da başlamıştı.

Daha önce hizmet veren şirketin ihaleyi kaybetmesi sonrası yeni şirket devreye girmişti.

Ancak özellikle Haziran ayı başında kent genelinde önemli sorunlar yaşanmış, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile eski ve yeni şirket arasında karşılıklı suçlamalar gündeme gelmişti. 

İSTANBUL KART DA GEÇİYOR

Hürriyet'in haberine göre, sistemin devreye alınmasının üzerinden 1 ayı aşkın süre geçmesine rağmen teknik sorunların devam ettiği ortaya çıktı.

İzmir’de bir tüketici, toplu taşımada Kentkart'ın yerine başka şehirlerde aynı amaçla kullanılan benzer kartların da kullanılabildiği gösterdi.

Buna göre İzmir'de Kentkart'ın yerine Eskişehir’de kullanılan ESKART ve İstanbul’da kullanılan İSTANBUL KART da kullanılabiliyor.

NOTERE BAŞVURUP BELGELEDİLER

Bunun üzerine harekete geçen Kentkart Ege Elektronik San. Ve Tic. A.Ş. vekili geçtiğimiz 22 Haziran’da notere başvuruda bulunarak durum tespiti istedi.

Yapılan tespite göre Kentkart’ın yanı sıra ESKART ve İSTANBUL KART’ın da kullanılabildiği noter tespit tutanağı ile kayıt altında alındı.

Aynı zamanda görüntülü olarak yapılan kayıtta, söz konusu kartların bazı turnikelerde geçtiği bazılarında ise geçmediği anlaşıldı.

Konu ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından ise 'araştırma yapıldıktan sonra açıklama yapılabileceği' kaydedildi.

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Prof. Dr. Ali Özek için taziye mesajı