İzmir’de hasar dosyası 60 bine ulaştı

İzmir’de hasar dosyası 60 bine ulaştı

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği Başkanı ve TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Ahmet Nedim Erdem, sigorta eksperleri olarak, geçmişte yaşanan depremlerde olduğu gibi İzmir’de yaşanan depremden zarar gören sigortalıların yaralarını bir nebze olsun sarmak; için sahada çalışmalara başladıklarını söyledi. Erdem, İzmir’de yaklaşık 60 bin hasar dosyasının açılmasını beklediklerini belirterek, ekspertiz süreçlerinin de 1 ayda tamamlanacağını söyledi.

16 Kasım 2020, Pazartesi 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eksperlerden kimlik kartı isteyin

Hasar ekspertizi ile ilgili olarak sigorta için hasar tespitine geldiğini ifade eden kişilerden eksper kimlik kartlarının ibrazını talep etmelerini önemle rica eden Erdem; “Deprem hasarları, sigorta eksperlerinin topluma en yakından temas ettiği hasarlardır. Toplumsal dayanışma açısından daha özel anlam yüklediğimiz deprem hasarlarında; Sigorta Eksperleri olarak, sigortalılarımızın hasarlarını hızlı, adil ve objektif bir biçimde tespit edip; raporlarımızı DASK’a ve ilgili sigorta şirketlerine ileterek vatandaşlarımızın hasar tazminat ödemelerinin ivedilikle yapılması konusunda gereken tüm gayreti hassasiyetle gösteriyoruz” diye konuştu.

ALO DASK 125’i arayın

Eksperin hasar tespitine başlaması için öncelikle hasar ihbarının yapılması gerekiyor. Bunun için Zorunlu Deprem Sigortası hasar ihbarının ALO DASK 125 çağrı merkezi, www.dask.gov.tr internet sitesi ve e-devlet üzerinden, ihtiyari deprem teminatı içeren poliçeler için hasar ihbarının ise ilgili sigorta şirketlerinden yapılması gerekiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uygulamalara kızıp mesaiyi terk eden çalışan tazminatsız kovulacak