İzmir'de muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi

İzmir'de muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi

19 Ekim 2019, Cumartesi 15:54
A A
İzmir'de muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nde, 1 Kasım'dan itibaren toplu ulaşımın muhtarlar için ücretsiz olacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılından bu yana düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü, Fuar İzmir'de düzenlenen öğle yemeğiyle kutladı. 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren İzmir'deki toplu ulaşım araçlarının muhtarlara ücretsiz olacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Sizler demokrasi zincirinin ilk halkası ve yerelde halkla devletin tümü arasında ilişki kuran en önemli konumdasınız. Mahalle ve köylerimizin ortak ihtiyaçlarını belirlememiz, yapacağımız çalışmalarımızın yaşam bulması ve halka doğru hizmet sunabilmemiz için bizim en önemli yoldaşlarımız sizsiniz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumdan beri ilk günden muhtarla toplantı yapıyoruz, sizler tarafından iletilen sorunları ve ihtiyaçları tespit edip çözümler üretmeye çalışıyoruz. 30 ilçede 1293 muhtarımızın tamamıyla ilk günden bu yana beraber çalışmaya gayret ediyoruz" dedi.

'SEYYAR MAKAM SAYESİNDE DERTLERİNİZE DERMAN OLACAĞIZ'                                                                                           

Muhtarlar ve vatandaşların dilek ve şikayetleri için bekletilmelerini, yerel demokrasi açısından doğru bulmadığını belirten Soyer, "Seyyar makamla mahallelerimize gitmeye başladık. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız artık belediye kapısında beklemeyecek. Seyyar makam projemiz sayesinde bürokratlarımızla birlikle sizlerin mahallerinize geliyoruz, taleplerinizi dinliyoruz, dertlerinize derman olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Muhtarların mahallesi ve sorunlarını en iyi bilen kişiler olduğunu söyleyen Soyer, "Siz mahallesini en iyi bilen, çözüm yolları konusunda kafasında en çok fikir olan insanlarsınız. Dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sizden ilham alarak, sizin çizdiğiniz rotada, sizlerin kılavuzluğunuzda önümüzdeki 4 buçuk yıl hizmet üretmeye gayret edeceğiz" dedi.

Yemekte konuşma yapan Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanı Zeynep Taylan ile İzmir Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Baykal, yemek nedeniyle Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 Konuşmaların ardından, 1 Kasım'dan itibaren ücretsiz biniş kartlarını kullanacak muhtarlardan ikisi kartlarını Soyer'den aldı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Filede Karşıyaka ve Göztepe gurbette