İzmir'de müşterileri şaşırtan kara pizzalar

İzmir Karşıyaka'da bulunan bir restoran 'siyah hamurlu pizza' üretmeye başladı. Pizzaları gören müşteriler şaşkınlığını gizleyemedi. Hamurun renginin kararma nedeni içerisinde kullandıkları deniz ürünlerinden kaynaklı olduğunu söyleyen şefler güzel tepkiler aldı. Şeflerin kafa kafaya vermesiyle buldukları 'kara hamurlu pizza' müşteriler tarafından merak ediliyor.

22 Ocak 2020, Çarşamba 12:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İzmir'de, mürekkep balığından elde edilen özel bir sıvıyla alışılagelmişten farklı hamur elde eden restoran, kara hamurdan pizza yaparak müşterilerini şaşırttı. Yapılan denemeler sonucunda menüye eklenen siyah pizza oldukça merak uyandırıyor. 


İzmir'de pizzaları karartan işletme görenleri şaşırtıyor

İzmir'de pizzaları karartan işletme görenleri şaşırtıyor

Karşıyaka'da bulunan bir işletmede değişik fikirler üretmeye karar veren şefler, deniz ürünlerinin kullanıldığı 'siyah hamurlu pizza' üretmeye karar verdi. Yapılan denemelerin ardından siyah pizza menüye konulurken, müşteriler renginden dolayı büyük bir şaşkınlık yaşadı. İşletme sahipleri, mürekkep balığından alınan özel bir sıvının hamurla karıştırılmasının ardından elde edilen pizzaya ilginin yoğun olduğunu belirtti. İşletme sahiplerinden Zeyid Uran, siyah renkli pizzada herhangi bir boya veya kimyasal ürün kullanmadıklarını ifade ederek, "İşimiz gereği farklı tatlar yaratmak için çalışıyoruz. Siyah hamurlu pizza da birçok denemenin ardından ortaya çıktı ve en beğenilen ürünlerimizden biri oldu. Mürekkep balığının salgısını hamura karıştırarak siyah rengi elde ediyoruz. Kesinlikle boya veya herhangi bir kimyasal madde kullanmıyoruz. Balığın kendi sıvısı olduğu için hamur tamamen organik. Önce renginden dolayı biraz şaşırsalar da müşterilerden gelen tepkiler gayet olumlu. Hayretle karşılamalarına rağmen tadınca beğeniyorlar. Daha farklı projeler denemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


'Televizyon programlarında görmeye alışık olduğumuz türden bir pizza'

'Televizyon programlarında görmeye alışık olduğumuz türden bir pizza'

Şef Süleyman Musaoğlu ise siyah hamurlu pizzayı yiyenlerin memnun kaldıklarını belirterek, "Siyah hamurlu pizzayı da müşterilerimizin beğeneceğini düşünerek menümüze koyduk. Gelen yorumlar da çok olumlu. Pizzanın içinde tamamen deniz ürünleri var. Hamura renk veren sübyenin yanı sıra; karides, iç midye, somon ve biber çeşitlerini kullanıyoruz. İlk zamanlarda müşteriler şaşırıyordu. Fakat zamanla beğendiler" diye belirtti.


Bu tarz farklı denemeleri televizyon programlarından gördüğünü belirten müşterilerden Ayşegül Ünsal, "Yemek programlarında görmeye alışık olduğumuz türden bir pizza olmuş. Hem rengi hem de lezzeti çok güzel" ifadelerini kullanırken, Suzan Özen ise, "Siyah hamurlu pizzayı ilk kez denedim. Hamurunda mürekkep balığının sıvısından yapılması çok ilgi çekici" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fırında karnabahar kızartması tarifi: Fırında karnabahar kızartması nasıl yapılır?