Önceki Fotolar

İzmir’de 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nda pedallar özgürlük için çevrildi

İzmir merkezli 115 şehir ve 15 ülkede bu yıl 7’ncisi düzenlenen ’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliği kapsamında bir araya gelen yaklaşık 2 bin kadın, süsledikleri bisikletlerle Konak Meydanı’nı doldurdu.

22 Eylül 2019, Pazar 20:07
A A
'KADINLARIN BARIŞA VE DESTEĞE İHTİYACI VAR'

'KADINLARIN BARIŞA VE DESTEĞE İHTİYACI VAR'

Etkinliğe melek kostümüyle katılan Esra Şen, "4 yıldır bu etkinliğe katılıyorum ve gerçekten çok keyifli olduğunu düşünüyorum. Bu sene de melek olarak buradayım. Kanatları arkadaşımın desteğiyle buldum. Her sene farklı bir kombin yapıyorum. Kadınların barışa ve desteğe ihtiyacı var bu yüzden temizliği, meleği vurgulamak istedim. Buradaki ambiyans çok güzel. 

Arkadaşlarım ise rock kostümüyle katıldı" dedi. Her sene etkinlik için farklı bir kostüm hazırlayan modacı Dilek Süslüer ise şöyle konuştu: "Ben 5’nci kez bu etkinliğe katılıyorum. Her sene buradaki kalabalık daha da çoğalıyor, daha da renkleniyor. Bisiklete dikkat çekmek için olan bu projeyi destekliyorum. Elimden geldiğince bisiklet kullanmaya çalışıyorum. Bugün de buraya gelin kostümüyle katıldım. Geçen yıl da Frida Kahlo kostümüyle etkinliğe katılmıştım. Kadınların Pazar günü zamanlarını ayırıp buraya gelmeleri büyük bir olay." 

'BİSİKLETLER BİZİM EJDERHALARIMIZ’

'BİSİKLETLER BİZİM EJDERHALARIMIZ’

Etkinliğe Kayseri’den katılan İlknur Vural, "Bu duyguyu İzmir’de yaşamak çok güzel. Otomobilsiz bir dünya hayal ediyorum. Herkes bisiklete binsin. Sokaklar parfüm koksun. Herkes böyle yaşamalı ve çocuklarına da böyle eğitim vermeli. Kayseri’de yaşamama rağmen bugün İzmir’e geldim buranın ambiyansı bambaşka her sene bu etkinliği burada geçirmek istiyorum" diye konuştu.

Birkaç haftadır bu etkinliğe hazırlandığını söyleyen Aynur Aykut, "Bisikletler bizim ejderhalarımız. Bizler gücümüzü bisikletten alıyoruz, bizi hayallerimize götürüyor. İçimizden geldiği gibi maksimum eğlenmek istiyoruz ve bugünü çılgınca geçirmek istiyoruz. Bugünün bir özgürlük günü olduğunu düşünüyorum" dedi.

'HEP BİRLİKTE SAÇLARIMIZI YAPTIRDIK’

'HEP BİRLİKTE SAÇLARIMIZI YAPTIRDIK’

Pedal çeviren kadınlardan Yasemin Unuak, "Bisiklet sürmeyi 38 yaşında öğrendim kendime bisiklet aldım ve her yerde kullanıyorum. Bugün üç arkadaş bu etkinliğe katıldık. Buradaki ambiyans gerçekten çok güzel herkesin bisiklet kullanmasını tavsiye ediyorum. Hem çok rahat hem de sağlıklı. Bugün için aylar öncesinden elbiselerimizi ve süslerimizi hazırladık ve dün hep birlikte kuaföre giderek saçlarımızı yaptırdık. Bisikletlerimizi kiralayıp buraya geldik" diye konuştu. 

DHA-AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Akdeniz’in derinliklerindeki tank ilgi görüyor