İzmir'deki deprem onları da vurdu! İşte enkaz altından sağ salim kurtarılan sevimli dostlarımız

İzmir'de yaşanan 6.6'lık depremin ardından birçok bina ne yazık ki yıkıldı. Enkaz altında kalanları kurtarmak için AFAD'ın kahraman arama kurtarma köpekleri devreye girdi. Arama kurtarma ekipleri tarafından enkaz altından vatandaşların yanı sıra mahsur kalan evcil hayvanlar da kurtarıldı. Bunlardan biri de Bob isimli arama kurtarma köpeğinin bulduğu kediydi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada itfaiye erlerinin enkaz altından 4 yavru kedi kurtardığını belirtti. Yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda enkaz altında kalan bir kedi ise 102 saatin ardından yaralı olarak kurtarıldı. İşte İzmir'deki depremin ardından enkaz altından kurtarılan sevimli dostlarımız.

04 Kasım 2020, Çarşamba 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
32 saat sonra kurtarıldı

32 saat sonra kurtarıldı

Depremin yıktığı Emrah Apartmanı'nın enkazından sağ çıkartılan kedi, 32 saat sonra kurtarılan ilk canlı oldu.

Bob, bir kedinin hayatını kurtardı

Bob, bir kedinin hayatını kurtardı

Arama kurtarma köpeği Bob, Yılmaz Erbek apartmanının zemin katında yaptığı arama sırasında bir kedinin yerini tespit etti.

Enkazda yapılan 30 saatlik aramanın ardından Bob'un bulduğu kedi sağ olarak kurtarıldı. Ekipler kediye Umut ismini verdi. 2 gündür kedisinden haber almaya çalışan sahibi de "Ekipteki arkadaşlar ismini 'Umut' koymuş, ben de isminin öyle kalmasını istiyorum" dedi.

Enkaz altında kalan bir başka kedi de arama kurtarma ekipleri tarafından sağ salim çıkarıldı.

Ponpon'un hayatını kurtardılar

Ponpon'un hayatını kurtardılar

İzmir Seferihisar merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından enkaza dönüşen Rıza Bey Apartmanı'nın altında olduğu öğrenilen Beril Gidiş ve annesi Aynur Gidiş'in evlerinde beslediği Ponpon isimli tavşan bulundu.

Canlı olarak çıkarılan minik tavşan, Beril'in teyzesi Demet Gidiş'e teslim edildi.

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey Apartmanı'ndan biri hamile dört kedi kurtarılarak sahibine teslim edildi.

Depremden 48 saat sonra kurtarılan kedi.

Ares isimli köpek depremden 65 saat sonra enkaz altından canlı olarak çıkarıldı.

Muhabbet kuşu 7'nci kattan kurtarıldı

Muhabbet kuşu 7'nci kattan kurtarıldı

İzmir'de bir bölümü yıkılan apartmanın 7'nci katındaki dairede kafesi içerisinde bırakılan muhabbet kuşu, itfaiye ekiplerinin merdivenle eve girmesi sonucu kurtarıldı.

Kuşunun yaşadığını gören sahibi genç kadın, mutluluk gözyaşı döktü. Kuşun sağlık durumu iyi.

Yıkılan Doğanlar Apartmanı'nın enkazında kalan güvercin, 48 saat sonra AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabından kurtarılan kedinin videosunu paylaşarak "Depremin ilk saatinden beri can kurtaran İzmir İtfaiyesi Arama Kurtarma ekipleri az önce Rıza Bey Apartmanı enkazından dört kedi yavrusunu canlı çıkardı. Onlara minnettarız. Sadece canları değil umudumuzu da yaşatmaya devam ediyorlar" dedi.

İzmir’de meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için geçtiğimiz günlerde kontrollü olarak yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından 97 saat sonra Mestan isimli bir kedi canlı olarak çıkarıldı.


102 saat sonra kurtarıldı

İzmir'deki depremde çöken Rıza Bey Apartmanı enkazından 102 saat sonra bir kedi daha kurtarıldı. Enkazdan yaralı olarak çıkartılan ve oldukça tedirgin olduğu gözlenen kedi, veterinere götürülerek tedavi altına alındı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahraman arama kurtarma köpekleri enkaz altındakileri hayata bağlıyor