İzolasyon sürecindeyken çocuğunuzun doğum gününü kutlamayı unutmayın

Dünyanın ve ülkemizinde baş etmeye çalıştığı corona virüs salgını nedeniyle bir çok organizasyon iptal edildi ve herkes kendi önlemleriyle karantina sürecine başladı. Kendimizi izole ettiğimiz bugünlerde ebeveynler için çocuklarının doğum günlerini kutlayabileceği eğlenceli aktivite fikirleri...

30 Nisan 2020, Perşembe 18:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fikrini sorun

Fikrini sorun

İnsanları eve toplayıp kalabalık partiler yapamayacağımız bugünlerde çocuğunuzun isteklerine önem verin. Eminiz ki birilerini çağırmak yerine bir oyun veya bir oyuncak tercih edecektir.


Sevdiklerini unutmamasını sağlayın

Sevdiklerini unutmamasını sağlayın

Salgının geçici olduğunu biliyoruz. Bir gün yine bütün sevdiklerimizle bir arada olacağımız vakit geleceğini de. Bu nedenle çocuğunuzdan sevdiği arkadaşlarına ya da akrabalarına kendi elleriyle hazırlayabileceği hediyeler yapmasını isteyin. 


Evde daha fazla etkinlik

Evde daha fazla etkinlik

Dışarı çıkmayı bizlerin özlediği gibi çocuklarda çok özlemiş olabilir. Bu nedenle park ve bahçelere gidemediğimiz bu günlerde park ve bahçeler evinize gelsin. Yastıkları kullanarak çadır yapabilir ve burada kamp yapabilirsiniz. Bir farklı yöntem ise kısa bir süreliğine bir battaniyeden yardım alarak iki ebeveyn salıncak olup çocuğunuzu salıncakta sallayabilirsiniz.


Doğum günü pastasını kendi yapabilir

Doğum günü pastasını kendi yapabilir

Beraber mutfağa girip çocuğunuzun doğum günü pastasını kendi yapmasına izin verin. Kendi istediği gibi süslemek onu çok mutlu edebilir.


Görüntülü bağlanın

Görüntülü bağlanın

Çocuğunuzun doğum gününü kutlarken yanınızda olmasını istediğiniz kişileri görüntülü arayarak mutluluğunuzu paylaşmanız bu süreçte en sağlıklı ve en doğru yöntem olacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuklarla Evde Ne Yapmalı?