İzzet Yıldızhan: 286 personelimi ücretli izne çıkardım

Corona virüs sürecini İzmir'deki otelinde karantinada geçiren türkücü İzzet Yıldızhan, önceki gün Etiler'de görüntülendi.

07 Mayıs 2020, Perşembe 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oğlu Mustafa ile birlikte alışverişe çıktığını belirten İzzet Yıldızhan, "Çok önemli bir görüşmemden dolayı İstanbul'a geldik. İftarlık eksiklerimiz vardı, markette onları tamamlayacağız" dedi.

'Çok erken yaşta kaybettik'

'Çok erken yaşta kaybettik'

Corana virüsün ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan türkücü, "Özellikle ilahiyatçı Ömer Hoca'mızın (Döngeloğlu) vefat etmesi beni derinden etkiledi. Kendisiyle iyi bir hukukumuz vardı. Sonuçta 52 yaşındaydı kendisi, çok erken yaşta kaybettik" şeklinde konuştu.

'Malın olsa mülkün olsa, şanın şöhretin olsa ne yazar'

'Malın olsa mülkün olsa, şanın şöhretin olsa ne yazar'

Yıldızhan, "Bu virüs hepimize gösterdi ki; malın olsa mülkün olsa, şanın şöhretin olsa ne yazar. Yapılan yardımlar anlatılmaz ama ben çevreme olabildiğince kol kanat germeye çalışıyorum. Ama bizlerin güçleri de bir yere kadar. Umarım kısa sürede son bulur. Yanımda çalışan 286 personelim var. Onları ücretli izne çıkardım ama nereye kadar dayanılabilinir?" açıklamasını yaptı.

'Onlar bizim başımızın tacı'

'Onlar bizim başımızın tacı'

Geçtiğimiz haftalarda Cerrahpaşa ve Sadi Konuk Hastane personellerine yaptığı yemek jesti doktorların teşekkür etmesiyle ortaya çıkan 57 yaşındaki şarkıcı, konunun sorulması üzerine, "Onlar bizim başımızın tacı. Ben bir şey yapmışım çok mu? Bunların konuşulması bile ayıp. Sağ olsunlar onlar nezaket gösterip teşekkür etmişler. Ne diyebilirim ki?" dedi.

İzzet Yıldızhan, "Devletin sağladığı kolaylığın yanı sıra özel bankaların da bizlere yardımcı olması gerekir. Şu an tam anlamıyla herkesin işi durmuş durumda" ifadelerini kullandı.

"Benim işlerim turizm endeksli. Turizmin ne zaman açılacağı şüpheli. Oteller bomboş ama ödediğimiz kredilerin haddi hesabı yok. En azından faizde indirime giderek, bu zor günlerde kolaylık sağlamaları gerekir"


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Canlı yayında corona şoku yaşayan Esra Erol o anları anlattı