Jandarmadan göstericilere ilginç anons

Günlerdir asker ve göstericilerin karşı karşıya geldiği Diyarbakır-Bingöl karayolunda jandarma yolu kapatan göstericilere anons yaptı: 'İçinizdeki faşistler size ateş etmemizi istiyorlar'

04 Haziran 2014, Çarşamba 20:40
A A

Diyarbakır-Bingöl karayolunda yol kapatarak, eylem yapan göstericilere asker anons yaparak, provokasyona gelmeleri konusunda uyardı. Anonsu yapan asker, göstericilere seslenerek, "Sizleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak seviyoruz. Ki dedi.

24 Mayıs gününden Diyarbakır - Bingöl karayolunu trafiğe kapatan YDG-H üyelerinin kamp kurduğu Fisovası mevkisine sabahın erken saatlerinde güvenlik güçleri operasyon düzenledi. Operasyonda, göstericilerin daha önce karayolunda açtıkları hendekler kapatılırken, kamp kurdukları alanda dağıtıldı. Güvenlik güçleri ile göstericiler arasında yaşanan olaylarda 5 asker yaralandı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer18237","18237","201406","18237-.jpg","1", "0","Askerden göstericilere uyarı anonsu: "Biz sizi..."");

 

JANDARMA ANONS YAPTI

Göstericilerin dağılmaları için anons yaparak, provokasyonlara gelmemeleri istedi. Sağduyunun oluşması asker yaptığı anonsta, göstericilere, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak onları sevdiklerini söyledi. Asker yaptığı anonsta şunları söyledi: "Sizi ikaz ediyorum, lütfen dağılın. Yasadışı eylem yapıyorsunuz. Sabah saat 5’ten beri size anons yapıyoruz. Anonslarımızda her hangi bir vatandaşlarımızın yaralanmamaları için, bu bölgeye terk etmenizi istedik. Ancak içinizdeki yasadışı unsurlar el yapımı patlayıcı, havai fişek ve taşlarla bize saldırdı. Buna bile hoşgörü gösterdik. Size birçok ikazda bulunduk. Ancak atılan parça tesirli bombalardan etkilenmeye başlayınca müdahale etme zorunda kaldık. Sizleri kullananlar, askerler size gerçek mermilerle saldırıyor diye provokasyon yapıyorlar. Ondan sonra da içinize sızan teröristler, bizlere ateş ettiler. Bunların izlerini bütün basın mensuplarıyla paylaştık. Bu işlerin başından beri yapılmak istenilen şey, sizlerin içinde bizlere ateş ederek, bizi provoke ederek, sizlere ateş etmemizi sağlamak ve içinizde masumların, mağdur insanları öldürülmesi suretiyle bu işi provoke etmektir. Biz bu saate kadar bu provokasyona gelmedik.

"SİZİ CANLI KALKAN OLARAK KULLANANLAR VİLLALARDA.."

Ancak bu önümüzdeki zamanda birilerinin zarar görmesi anlamasında gelmiyor. Bakın, bu yaptığımız anonslar kayıt altına alınıyor, basın mensupları dinliyorlar. Eğer içinizde ateş edilirse, nefsi müdaafa kapsamında ateş edenler, etkisiz hale getirilecektir. Bu arada da sizleri kullananlar, sizi canlı kalkan olarak kullananlar, kendileri merkezlerde, villalarda, çocukları kolejlerde okutarak sizleri kullanıyorlar. Bu konuda lütfen duyarlı olun. Bölgeyi terk edin. İçinizdeki bu provokatörlere uymayın. Hiçbir masum vatandaşımızın zarar görmesini istemiyoruz. En küçük şekilde bize karşı, yapacağınız şiddet eylemlerine misliyle karşılık verecektir. Bunun için burada bulanan masum vatandaşların buradan uzaklaşmalarını istiyoruz. Teröristlerin sizi kullanmasına izin vermeyin. Sürekli karşı karşıya geldiğimizde yaptığımız müzakerede barış barış diyoruz. Şiddet yapılarak barış olmaz. Bu konuda sizleri ikaz ediyoruz. Bu ikazlarımıza rağmen aranızdaki provokatörler, bu durumu kullanıyorlar. Sizin burada kaldığınız süre içerisinde bizlere karşı silah ve bomba kullanılması durumdan karşılık verilecektir.

"İÇİNİZDEKİ FAŞİSTLER SİZE ATEŞ ETMEMİZİ İSTİYOR"

Ki

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.