Japon kültüründen vücudunuz şekle sokup sağlıklı hale getirecek 7 egzersiz hareketi

Japon kadınlarının dillere destan güzelliği ve sağlıklı yaşantılarının sırrı sürekli yaptıkları bu egzersizlere bağlı olabilir mi? Gelin siz de deneyip kendiniz görün.

11 Ekim 2018, Perşembe 10:29
A A
Sallanan kamış

Sallanan kamış

Düz ve sert biz zemine uzanın. Ayaklarının kalçanıza değdirmeye çalışın. Bunu yaparken göbeğinizin yere yapışık olması gerek. İlk zamanlar zorlanabilirsiniz ancak hareketi tam olarak yapmaya çalışın.

Yaprak

Yaprak

Yere yüzünüz yukarı bakacak şekilde uzanın. Dizlerinizi kırın, ayaklarınız birbirinden çok uzak olmasın. Avuçlarınızla dizlerinize dokunmaya çalışın. Başınızı da yukarı kaldırın ama sırtınızın büyük bir kısmı yerde kalsın. Bunu yaparken ayaklarınız yerden kalkmasın.

Söğüt dalı

Söğüt dalı

Ayakta durun, bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın. Ayaklarınız paralel pozisyonda olmalı. Ellerinizi böbreklerinizin hizasında tutun ve parmaklarınızı birbirine kenetleyin. Sırtınızı gererek öne doğru esneyin bu esnada başınızı mümkün olabildiğince arkaya atın. Sağa ve sola doğru bir söğüt dalı gibi sallanın.

Köprü

Köprü

Dizlerinizi kırarak yere oturun. Geriye doğru esneyin ve ellerinizle ayak bileklerinizi tutun. Bu pozisyonda kendinizi esnetebildiğiniz kadar esnetin.. En az 10 kere tekrarlayın.

Nehir kenarı

Nehir kenarı

Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı açın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Yavaşça bacaklarınızı yerden kaldırmadan oturma pozisyonuna gelin. Bir nehir kenarında olduğunuzu düşünüp mümkün olduğu kadar öne eğilin. Sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve uzanıp rahatlayarak gökyüzünü seyrediyormuş gibi yapın.

Sarmaşık

Sarmaşık

Ayakta durun. Vücudunuzu rahatlatın. Sonra dikkatli bir şekilde öne eğilin ve yere dokunmaya çalışın. Yere dokunduktan sonra tekrar yavaşça ayağa kalkın ve ellerinizi belinize koyup sağa ve sola doğru esneyin.

Kayık

Kayık

Yere uzanın, bacaklarınızı birleştirin. Sırtınızı yerden kaldırırken bir yandan da bacaklarınızı birleşik bir şekilde havaya kaldırın. Parmaklarınız gergin ve yukarı bakar pozisyonda olmalı ve elleriniz de bacaklarınızın iki yanına yapışık kalmalı.

Bonus 1

Bonus 1

Elleriniz ve dizlerinizin üstünde durun. Bedeninizi gevşek bırakın. Sonra sırtınızı mümkün olduğu kadar yere doğru batırın. Sonrasında bunun tam tersini yaparak bu kez sırıtınızı gerin ve yuvarlak olacak şekle getirin. Bunu yaparken nefes alıp vermeyi unutmayın.

Bonus 2

Bonus 2

Yere yüz üstü uzanın. bacaklarınızı açık şekilde tutun. Önce sağ sonra sol ayağınızı havaya kaldırın. Her birini en az 15 cm yukarı kaldırın ve birkaç saniye bu şekilde tutun. Hareketi her gün 50 kere tekrar edin.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.