Japonya'da yapay zeka robotu belediye başkanlığına aday oldu!

Japonya’da yapay zeka destekli bir robot belediye başkanlığı için yarışacak. Robotun seçim afişleri kentin pek çok yerinde boy göstermeye başladı

17 Nisan 2018, Salı 08:39
A A
İkinci Dünya Savaşı’nda uğradığı yıkıma rağmen gelişen teknoloji sektöründen aldığı pay ile dünyanın sayılı ekonomilerinden biri olan Japonya bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.
 

YAPAY ZEKA DESTEKLİ ROBOT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU


Japonya’da yapay zeka destekli bir robot belediye başkanlığı için yarışacak. Tama’nın yeni belediye başkanı olmak için mücadele edecek robotun fotoğrafının yer aldığı seçim afişleri şimdiden kentin pek çok yerinde boy göstermeye başladı. Endirekt yolla olsa da seçime aday olan robotun belediye başkanı olması için 2014 yılında da Tama belediye seçimlerine aday olan Michihito Matsuda’nın seçimi kazanması gerekiyor.
 

ADAYLIK KAMPANYASI İÇİN OFİS VE İNTERNET SİTESİ DE AÇILMIŞ


Zira Michihito Matsuda, seçimi kazanması durumunda belediye başkanlığı görevinin yapay zeka destekli bu robot tarafından yapılacağının altını çiziyor. Bu projenin insanoğlu için bir ilk olduğunun altını çizen Matsuda, robotun adaylık kampanyası için bir ofis ve internet sitesi dahi açmış durumda.


"YAPAY ZEKA KENTİ DAHA İYİ YÖNETECEK"


Ülke basınına konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Matsuda, eldeki verileri insanlara göre daha iyi analiz edecek ve daha analitik kararlar alabilecek olan yapay zekanın kenti daha iyi yöneteceği iddiasında.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.