Japonya'da 10 günlük tatil panik yarattı

Japonya'da 10 günlük tatil panik yarattı

Japon İmparatoru Akihito'nun tahttan feragat etmesi tatilinin, önümüzdeki mayıs ayında düzenlenecek Altın Hafta kutlamaları ile birleşerek 10 günlük bir tatile dönüşmesi, halk arasında endişe yarattı!

03 Nisan 2019, Çarşamba 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Hürriyet'in haberine göre Japonya'da İmparator'un tahttan feragat etmesi ve önümüzdeki mayıs ayında düzenlenecek 'Altın Hafta' kutlamaları sebebiyle Japon halkı toplamda 10 gün boyunca aralıksız tatil yapacak. 

Japonya merkezli yayın kuruluşu Asahi Shimbun tarafından konu hakkında yapılan anket, Japon halkının yüzde 45'inin uzun süreli tatil sebebiyle hoşnut olmadığı, memnun olduğunu belirtenlerin oranının yüzde 35 olduğunu gösterdi.

10 günlük tatilden şikayetçi olan ebeveynler, her kurumun kapalı olacağı bu uzun dönemde çocukları ile nasıl ilgileneceği endişesini yaşarken, moto-kuryeler, 10 günlük tatilde çok daha yoğun olacaklarını söylüyor.

Çalışan Japonlar ise 10 günlük süre boyunca gelir kaybı yaşayacağını gerekçe göstererek uzun süreli tatillerden hoşlanmadıklarını belirtiyor.

Japon turizm acenteleri, Tokyo gibi büyükşehirlerde nüfus yoğunluğunun tatil süresince azalacağını ve turların tamamının geçtiğimiz yıl satıldığını belirtti.

Çalışma saatlerinin en uzun olduğu ülkelerden biri olan Japonya'da çalışanlar, başka ülkelere kıyasla çok daha az ücretli izne çıkıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İran'da Sağlık Bakan Yardımcısı koronavirüse yakalandı