Jason Statham'ın en başarılı 10 filmi (IMDb puanlarına göre)

Jason Statham aslında daha çok Hızlı ve Öfkeli serisiyle bilinse de Jason Statham'ın sinema geçmişi çok daha geçmişe dayanır. Gerek karizması, gerek doğal oyunculuğuyla Jason Statham sinema dünyasının her zaman aranan aktörlerinden biri. Peki Jason Statham'ın Hızlı ve Öfkeli dışında kaç filmini izlediniz? Bizce Jason Statham'a çoktan bu şansı vermiş olmalıydınız. İşte Jason Statham'ın en başarılı 10 filmi!

03 Haziran 2020, Çarşamba 13:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Snatch (2000) – IMDB: 8.3

Snatch (2000) – IMDB: 8.3

Garip boksörler, kurnaz menajerleri, Rus mafyası, ne yaptığını bilmeyen soyguncular, bir elmas ve Londra’nın yeraltı dünyasında geçen birbirinin yolunu kesen iki hikaye. Guy Ritchie’nin ikinci uzun metraj filmi olan Snatch, Brad Pitt, Benicio Del Toro ve Jason Statham’ı da barındıran yıldız kadrosu ve akıcı hikayesiyle akıllara kazınmıştır. Jason Statham hırsızlık filmi olarak da bilinir.


Ateşten Kalbe Akıldan Dumana (1998) – IMDB: 8.2

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana (1998) – IMDB: 8.2

Londra’da kötü şekilde sonuçlanan bir kart oyunu sonrası dört arkadaş, gangsterlere, tefecilere ve kumarbazlara karşı ot, para ve iki tane antika tüfek için beklenmedik olaylar dizisinde mücadele edecektir. Ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin ilk filmi olmasının yanı sıra Jason Statham ve Vinnie Jones gibi ünlü film yıldızlarının da oynadıkları ilk film olarak tarihe geçmiştir. Bu filmden sonra Zorba’nın müziğini bir daha aynı şekilde dinleyemeyeceksiniz. 

The Bank Job (2008) – IMDB: 7.3

The Bank Job (2008) – IMDB: 7.3

Terry (Jason Statham) ve bir banka soygunu için hazırlanmaktadır. Açtıkları kutularda nakit ve mücevher bulmayı beklerler. Ancak kutularda bulduklarına ek olarak onları yolsuzluk ve skandallara sürükleyecek saklı kalması gereken sırlar da bulurlar. Filmin konusu gerçek bir hikayeden esinlenmiştir. 

Furious 7 (2015) – IMDB: 7.2

Furious 7 (2015) – IMDB: 7.2

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı bulur. Uzun süredir süregelen film serisinin yıldızlarına Jason Statham, Deckard Shaw kötü karakteri olarak katılmıştır.

Spy (2015) – IMDB: 7

Spy (2015) – IMDB: 7

Melissa McCarthy tarafından oynanan masa başı işinde tıkılı kalmış bir CIA analisti, küresel bir felaketi başlatacak bir silah kaçakçısını durdurma görevi için gönüllü olur. Jason Statham yardımcı bir rolle komedi türünde de başarılı olabileceğini kanıtlamıştır.

The Italian Job (2003) – IMDB:7

The Italian Job (2003) – IMDB:7

İtalya’daki bir soygunda ihanete uğramış ve ölmeye bırakılmış Charlie Croker (Mark Wahlberg), ekibini tekrardan bir araya getirerek eski arkadaşına karşı detaylı bir soygunu planı kurar. 1969 yılındaki İngiliz yapımı filmin yeniden çevrimi olan filmde Jason Statham, soygun ekibindeki Handsome Rob adlı karaktere hayat vermiştir.


 Crank (2006) – IMDB: 7

Crank (2006) – IMDB: 7

Profesyonel kiralık katil Chev azılı düşmanı tarafından zehirlenir. Kalp ritmi düştüğü halde ölecektir, bu yüzden yapması gereken tek şey kalbinin ritmini her zaman yüksekte tutmaktır. 

The Transporter (2002) – IMDB: 6.8

The Transporter (2002) – IMDB: 6.8

“Taşıyıcı” Frank bilmediği ve öğrenmek istemediği müşterilerinden paketler alarak onları istenilen yerlere ulaştırır. Bir gün aldığı paketin içindeki hareket etmeye başladığında, bütün kurallarını bozacaktır. 

Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) – IMDB: 6.7

Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) – IMDB: 6.7

Gizemli bir kadın Dominic Toretto’yu yanına alarak onu, ekibini ve dünyayı kaos ve terör dolu olaylara sürükler. Bu filmde Jason Statham ve Dwayne Johnson ikilisinin kimyası seyirciler tarafından çok beğenilir ve karakterlerini ayrı bir filmde buluşturacak olan Hobbs and Shaw filminin çekimlerine başlanır. Filmin 2019’da çıkması beklenmektedir.

Cehennem Melekleri 2 (2012) -IMDB: 6.6

Cehennem Melekleri 2 (2012) -IMDB: 6.6

80’ler ve modern aksiyon yıldızlarından oluşan ekip yeni ve kolay olarak gördükleri görevlerini tamamlarken içlerinden birisini kaybederler. Bütün Expendables ekibi kaybettikleri arkadaşları için intikam yüklü görevlerine yoğunlaşacaktır. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nazım Hikmet'e dair az bilinen 12 detay