Jean modası asla ölmeyecek

Dolabınızda en çok hangi tür kıyafet var? Eğer özel bir nefretiniz yoksa bunun cevabı genelde 'jean' kıyafetler olacaktır. Bir asırdan fazladır hayatımızda olan jean giysiler hakimiyetleri asla kaybetmeyecek gibi görünüyorlar...

30 Eylül 2019, Pazartesi 08:34 Son Güncelleme:
A A

Paris Moda Haftası'nda gerçekleştirilen Celine moda evinin defilesi bize hatırlattığı çok önemli bir gerçek yüzünden oldukça önemli oldu.

Moda haftalarında gördüğümüz şaşaalı defilelere pek benzemeyen, sıra dışı tasarımları ve 'aman bunu kim giyecek!' serzenişlerine yer bırakmayan bu defilenin teması jean idi.

Bir asırdan fazladır hayatımızda olan ve hazır giyimin belki de en önemli kumaşı olan jean günlük yaşantımızdan en en önemli defilelerin podyumlarına kadar her yerde.

Rahatlığı, herkesin kesesine göre alternatiflerinin bulunabilmesi, tasarım çeşitliliği ve her şeyden öte 'sınıfsız' bir giysi olması nedeniyle çok tercih edilen jean moda dünyasındaki hakimiyetini hiç kaybetmeyecek anlaşılan.

Celine defilesine özel konuşacak olursak oldukça 70'ler havasına sahip olan koleksiyonda yüksek bel ve bol paça jean pantolonlar, nubuk ve kürklerin birlikte kullanıldığı çok şık paltolar, çiçekli elbiselerin üzerine giyilmiş jean ceketlerden ve gömlek üzerine giyilen yeleklerden bahsedebiliriz.

Tıpkı jean gibi sürekli karşımıza çıkan 70'ler trendleri de klasik çizgilere yakınlığı ve her dem klas görünmesiyle ölmüyor ve birkaç yılda bir yeni tasarımlarla harmanlanmaya devam ediyor.

Eh ne diyelim; biz de hem 70'ler modasını hem de jean kumaştan yapılan giysileri pek seviyoruz...

Sıradaki haber yükleniyor...