Jean pantolon denemeden nasıl seçilir? ( 3 adımlık yöntem)

İster jean deyin ister denim pantolon... Adı ne olursa olsun kadınlar için bedenleri için en doğru jean pantolonu bulmak sanılandan daha zordur! İşte şimdi öğreneceğiniz taktik sayesinde vücudunuza en güzel olacak jean pantolonu bulacaksınız! 

28 Kasım 2017, Salı 10:03
A A

Kıyafet alırken o kıyafetleri “denemek” başlı başına bir derttir. Sürekli olarak giyip – çıkarmaktan üşenebilir ya da genel olarak kıyafet denemek size yorucu gelebilir. 

Peki, kombinlerin olmazsa olmazı denim-jean pantolonları denemeden almak mümkün mü? Şimdi öğreneceğiniz taktikle mümkün! 

İşte 3 kolay adımda denemeden kot pantolon nasıl seçilir sorusunun yanıtı!

Adım 1: Beden seçimi

Adım 1: Beden seçimi

Doğru bedeni seçmek için kotun ucunu belinize, bel hizasını ise boynunuza tutun. Ve bel kısmını, boynunuza fotoğraftaki gibi sarın. Belin uçları kolayca birbirine değiyorsa, bu sizin bedeninizdir. Bu arada unutmadan; bazı durumlarda bel uçlarının birbirine tamamen değmesi gerekmez. Kolayca boynunuzu sarması yeterlidir.

Adım 2: Bel genişliği seçimi

Adım 2: Bel genişliği seçimi

Şimdi de mükemmel bel genişliğini bulmaya çalışalım. Yumruğunuzu sıkın ve fotoğraftaki gibi kotun beline kolunuzu geçirin. Kolunuzu beliniz gibi düşünebilirsiniz. Eğer sıkıyorsa kot da sıkıyordur, eğer bolsa kot da boldur. Yani tam oturmalıdır! Not: Bu yöntem yüksel belli pantolon ve kotlar için geçerli değildir.

Adım 3: Bacak boyu

Adım 3: Bacak boyu

Şimdi de bacak uzunluğunu kontrol edelim. Kotun uçlarından tutun ve kollarınızı sonuna kadar açın. Eğer kot ortası, tam olarak çenenizin altındaysa yani boynunuzun seviyesindeyse bu iş tamamdır.

Bonus: Bacak genişliği

Bonus: Bacak genişliği

Elinizi yumruk yaparak kotun bacağından geçirin. Elin çıkıntı kemikleri, kotu germeden kolayca geçmelidir. Eğer geçiyorsa kotu satın alabilirsiniz.

İşte bu yöntemlerle, denenmeden seçilmiş bir kot! Mükemmel!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.