Jennifer Lopez'in güzellik sırları: 50 yaşındayken 30 görünmek mümkün

Jennifer Lopez, 1997 yılında karşımıza çıktığından beri tam bir moda ve güzellik ikonu. Haliyle hayranlarının ona en çok sorduğu şey de cilt bakım rutini. 50 yaşındaki şarkıcı, kullandığı ürünler ve cildinin pürüzsüz ve parlak kalmasına yardımcı olan yaşam tarzı alışkanlıklarını her fırsatta anlatıyor. İşte Jennifer Lopez'in cilt bakım rutini ve diğer alışkanlıkları...

29 Nisan 2020, Çarşamba 14:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jennifer Lopez bugüne kadar filmlerde canlandırdığı bazı rollere hazırlanmak için geçici olsa da, aşırı diyetler uygulamak zorunda kaldı. Örneğin bu yılın başlarında yayınlanan 'Hustlers' filminde bir striptizciyi canlandırıyordu. Bu rolüne hazırlanmak için 10 günlük karbonhidratsız, şekersiz bir diyet yaptı. Daha sonra verdiği bir röportajda, bu diyetin "çok zor" olduğunu söyledi. Bunun gibi dizi-film dönemleri haricinde Lopez, her zaman sağlıklı bir yaşam tarzı sürüyor. Güzelliğine katkıda bulunan ürünleri ve alışkanlıkları da saklamıyor. 


1- Kötü alışkanlıkları yok

1- Kötü alışkanlıkları yok

2018 yılında InStyle dergisine sağlık ve güzellik sırlarından en önemlisinin kafein, alkol ve sigara içmekten kaçınmak olduğunu söyledi. Ayrıca, egzersiz yapmanın ve vücut bakımının da cildinin sağlığına katkıda bulunduğunu anlattı. 2016 yılında People dergisine verdiği demeçte ise, "Sanırım bol su içmek ve bol meyve ve sebze, taze yiyecekler cildimin görünüşüne iyi geliyor” dedi. 


2- Genetik kodları iyi

2- Genetik kodları iyi

2014 yılında Lopez, kusursuz cildini genlerine borçlu olduğunu anlatarak, “İyi genlerim olduğunu söylemeliyim. Annem ve büyükannemin güzel bir cildi var, bu yüzden şanslıyım” dedi.


3- Üst düzey cilt bakım ürünleri

3- Üst düzey cilt bakım ürünleri

Lopez'in de çok sayıda üst düzey cilt bakım ürünü kullandığı da biliniyor. Genetiği ve yaşam tarzı alışkanlıklarının yanı sıra, cildinin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olmak için cilt bakım ürünleri kullanıyor. 2016'da Hello dergisine, göz çevresi kremi ve güllü gündüz kremi de dahil olmak üzere birkaç prestijli ürün kullandığını söyledi. Makyaj gurularından Mary Phillips, Lopez'in akuamarin, botanik retinol, mavi papatya ve biyomarin kompleksi olan bir yaşlanma karşıtı yüz yağının hayranı olduğunu söyledi. Bir başka söylentiye göre hayat boyu kullanacağı tek ürün, kutusu 85 ila 2 bin 160 dolar arasında satılan bir nemlendirici.


4- Güneşten korunuyor

4- Güneşten korunuyor

Lopez güneş güvenliğini çok ciddiye alıyor. Bu yüzden de yüksek koruma faktörlü kremler kullanmadan güneşe çıkmıyor. 2016 yılında verdiği bir röportajda her gün SPF'li nemlendiriciler kullandığını söyledi. 2018'deyse, güneşte çok uzun süre kalmamaya çalıştığını belirtti


5- Uyku

5- Uyku

Lopez için yeterince uyumak çok önemli. 2018'de InStyle dergisine cilt bakımı açısından "bir numaralı ipucunun her zaman yeterli uyku almak olduğunu" söyledi. İdeal olarak 9-10 saat uyumak istediğini, ancak her zaman bu mümkün olmadığı için en az 8 saat dinlendiğini söyledi. Elbette uyumadan önce makyajını mutlaka çıkarıyor. Çünkü biliyorsunuz; makyajla uyumak, gözeneklerin tıkanmasına ve sivilcelere yol açıyor. 


6- Haftada bir makyaj yapmıyor

6- Haftada bir makyaj yapmıyor

Haftanın en az bir günü cildini dinlendirip makyaj yapmadığını söyleyen Lopez, böyle çok daha rahat ettiğini de gizlemiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sık yıkanan eller için 5 kritik önlem