Joe Biden'ın Oval Ofis karelerinde dikkat çeken ayrıntı

Joe Biden, dün yemin etmesiyle birlikte resmen ABD'nin yeni başkanı oldu. Biden'ın Oval Ofis'teki görüntülerinde arkasında yer alan fotoğraflar ise dikkat çekti. Biden'ın Oval Ofis'teki görüntülerinde arkasında yer alan fotoğraflar ise dikkat çekti.

21 Ocak 2021, Perşembe 09:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD Başkanı Biden, görevindeki ilk gününde Donald Trump'ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararnameye imza attı.

ABD Başkanı Joe Biden, göreve başlama törenlerinin bitmesinin ardından vardığı Beyaz Saray'da Oval Ofis'e girerek Trump döneminde sıkça tartışılan politikaları geri çevirmeye yönelik ilk kararnamelerini imzaladı.

ABD Başkanı Biden, ilk olarak, federal bina ve yerleşkelerde Kovid-19 nedeniyle maske takılmasını zorunlu kılan bir karara imza attı. Yemin töreninin ardından göreve hızlı başlayan Biden, Trump dönemindeki göçmenler ve çevreye yönelik tartışmalı kararları iptal ettirdi. Ayrıca Biden, Trump'ın Kovid-19 salgınından sonra ayrıldığı Dünya Sağlık Örgütüne geri dönülmesine yönelik de bir kararnameyi imzaladı. 

Biden Oval Ofis'teki ilk gününde kararnameleri imzalarken, resmi hesaplardan da Beyaz Saray'dan görüntüler paylaşıldı.

Biden'ın kararname imzaladığı sırada arkasında duran fotoğraflar ise dikkatleri çekti.

Biden'ın kendisi için özel olan fotoğrafları koyduğu alanda çoğunlukla ailesi ve ölen oğlu Beau ile olan kareleri vardı.

Ancak en fazla dikkatleri çeken, Biden'ın Papa ile çekildiği fotoğrafa masasında yer vermesi oldu.

ABD'nin 46. başkanı Biden, suikast sonucu öldürülen ABD Başkanı Kennedy'den sonra Katolik olan 2. başkan konumunda.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Donald Trump ve ailesi New York'a dönemiyor: Şimdi Miami düşünsün!