Johnny Depp iddiası: Kadın düşmanlığı öfke nöbetlerine yol açan umutsuz bir bağımlı

Johnny Depp'in İngiliz The Sun gazetesine, kendisi için 'kadın döven' tabirini kullandığı için açtığı iftira davasında, gazetenin avukatı, Johnny Depp hakkında, "Yoğun kadın düşmanlığı öfke nöbetlerine yol açan umutsuz bir bağımlı" tabirini kullandı.

31 Temmuz 2020, Cuma 09:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Johnny Depp'in İngiliz The Sun gazetesine, kendisi için 'kadın döven' tabirini kullandığı için açtığı iftira davası devam ediyor. The Sun gazetesinin avukatları mahkemeye, Depp'in eski eşi Heard'a uyguladığı iddia edilen saldırgan öfke nöbetlerinin "derin kadın düşmanlığından" kaynaklandığını söyledi.

57 yaşındaki Amerikalı aktör, kendisini "eşini döven biri" diye niteleyen 2018 tarihli haber nedeniyle The Sun'ın yayıncısı ve gazetenin baş editörü Dan Wootton'a karşı davacı konumunda.

Davadaki son ifadelerde gazeteyi temsil eden avukat Sarah Wass, aktörü "umutsuz bir bağımlı" diye nitelendirdi ve aktörün madde bağımlılığının, kıskançlığının ve öfkesinin onu partneri açısından tehlikeli kıldığını söyledi.

Wass, mahkemeye katılmayan Depp'in oyuncu ve model olan eski eşi Heard'a saldırdığını ve kadınlara dair aşağılayıcı bir dil kullandığını iddia etti.

Wass, aktörün uyuşturucu kullanımının kontrolsüz patlamalara yol açtığını, bu sırada "Canavar" diye adlandırdığı saldırgan başka bir kişiliğe dönüştüğünü ve davranışlarının boyutuyla ilgili kendi anılarının uyuşturucu ve alkol nedeniyle bozulduğunu söyledi.

Depp'in Heard ve diğer kadınlara hakaret ettiği metin ve e-postalara atıfta bulunan Wass, Depp'in mahkemeye benzemeye çalıştığını söylediği "beyefendi" olmaktan çok uzak olduğunu söyledi.

Wass, Depp'in 2013'te aktör Paul Bettany'e gönderdiği mesajlardan alıntı yaptı. Bu mesajlarda Depp'in Heard hakkında, "Onu yakmadan önce boğalım!!! Öldüğünden emin olmak için daha sonra yanmış cesedini d**eceğim" diye yazdığı iddia ediliyor.

Wass, Depp'i "kadın düşmanlığı" ile suçladı ve aktörün Heard'ün sözde diğer partnerlerine duyduğu kıskançlığın birçok şiddet olayının katalizörü olduğunu söyledi.

Avukat, "Depp kadınları itibarsızlaştırmak için kullanılan daha eski moda yöntemleri uygulamaya çalıştı. 'O (Heard) bir servet avcısı, şirret bir kadın ve zina yapan biri' dedi" diye konuştu.

Davanın başında Depp, Heard'ün aile içi istismar iddialarının yıllar içinde "sigorta poliçesi" olarak inşa edilen bir "aldatmaca" olduğunu iddia etmişti.


Wass, "kritik bir kanıt" diye tanımladığı ve Heard'ün 2013'te çift henüz evlenmemişken kendine gönderdiği, Depp'in uyuşturucu kullanımından kaynaklanan öfke nöbetlerine dair hislerini kaydettiği e-postadan satırlar okudu. E-posta Depp'e hitaben yazılmış fakat ona gönderilmemişti.

Heard e-postada, "Bana tekrar tekrar vurdun. Hiç yapmaman gereken bir şeydi ... ve alkol ve uyuşturucu olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. HİÇBİRİ" diye yazıyor.

Depp, Heard'e şiddet uyguladığına dair 14 suçlamayı reddediyor.

Depp'in avukatı David Sherborne'un kendisinin son argümanlarını sunması bekleniyor. Kararın hemen verilmesi beklenmiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Edis meslektaşlarına destek verdi