Jojoba yağı faydaları ile cildinizi yenileyin

Jojojba yağı faydaları ile güzelliğinize güzellik katın. Jojoba yağı saç ve cilt içim üstün besleyici özelliklere sahiptir. Cilt lekeleri ve saç uzatma için sıklıkla kullanılan jojoba yağının yüzdeki çizgilere de iyi geldiği biliniyor. İşte jojoba yağının cilde faydaları ve kullanımı hakkında bilgi edinin

27 Ekim 2021, Çarşamba 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
JOJOBA YAĞI FAYDALARI

JOJOBA YAĞI FAYDALARI

Jojoba bitkisi, aslen Kuzey Amerika'da yetişen oldukça dayanıklı bir bitkidir. Çoğu canlıyı öldürebilecek sert çöl iklimlerinde büyür gelişir ve hatta aynı zamanda birçok iyileştirici özelliği olan bir meyve üretir.

Jojoba bitkisinin cevize benzeye meyveleri yağ haline getirilebilir

JOJOBA YAĞI NE İŞE YARAR?

JOJOBA YAĞI NE İŞE YARAR?

  • Jojoba yağı, cilde sürüdüğünde besleyici özelliklere sahiptir.
  • Cilt bakım rutininin bir parçası olarak kullanılır.
  • Akne, kuru cilt ve sayısız diğer cilt rahatsızlıkları için bir çare olarak saf jojoba yağının kullanımını destekleyen birçok araştırma var.


JOJOBA YAĞININ CİLDE FAYDALARI

JOJOBA YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Jojoba yağı faydaları saymakla bitmiyor, cildi tazeler ve gençleştirir.

Cilt lekelerini büyük ölçüde geçirirken ince kırışıklıkları da gözle görülür şekilde azaltır.

Cildin kendi yağ yapısına çok benzediği için cilt tarafından kolayca emilir.

  • Nemlendirir: Jojoba yağı harika bir nemlendirici  Bu, cildin üst tabakasına su çekerek cildin nemli kalmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.
  • Bakterilere karşı korur: Aynı zamanda bakteriyel enfeksiyonların, aknenin ve kepek oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilir. Jojoba yağı antimikrobiyal ve antifungal özellikler içerir.  
  • Antioksidan etkiye sahiptir: Jojoba yağı, E vitamininin doğal formlarını içerir. Bu, jojoba yağının cildinizin kirleticilere ve diğer toksinlere günlük maruz kalmanın neden olduğu oksidatif stresle savaşmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir.
  • Cildinizle uyumludur: Bu, cildinizde birikme ve gözeneklerinizi tıkama olasılığını azaltarak daha az sivilce oluşumuna ve daha az şiddetli akneye neden olur. Jojoba yağı botanik bir madde olmasına rağmen, makyajı vücudunuzun doğal olarak ürettiği yağa (sebum) o kadar benzer ki cildiniz farkı anlayamaz.


JOJOBA YAĞI GÖZ ÇEVRESİNE SÜRÜRLÜR MÜ?

JOJOBA YAĞI GÖZ ÇEVRESİNE SÜRÜRLÜR MÜ?

Gözlerinin etrafında koyu halkaları olan insanlar için en iyi Jojoba yağı faydası olduğunu düşünecektir.

Koyu halkalar yaşlanma, stres veya altta yatan tıbbi durumlardan kaynaklanır.

JOJOBA YAĞI  FAYDALARI VE CİLT LEKELERİ

JOJOBA YAĞI FAYDALARI VE CİLT LEKELERİ

Cilt bakım yağları arasında en önemli bitkisel yağlardan biri olan jojoba yağı, kişisel bakım alanında sıklıkla kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de cilt lekeleri, sivilceler ve akneler konusunda bir hayli etkili olan bu yağ, cildin daha temiz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilmektedir.

Sivilce, akne, güneş lekesi gibi lekeler için ideal bir ürün olan jojoba yağı, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

SİVİLCELER İÇİN JOJOBA YAĞI İŞE YARIYOR MU?

SİVİLCELER İÇİN JOJOBA YAĞI İŞE YARIYOR MU?

Jojoba yağı sivilce ve aknelerin tedavisinde etkilidir. Ayrıca düzenli kullanımda oluşumlarını da önler. Bunun ana nedeni, çoğu cilt tipi için daha az tıkayıcı ve kolay tolere edilmesini sağlayan bir ağda statüsünden kaynaklanmaktadır. Cildin kendi yağı ile büyük benzerlik gösterir.

JOJOBA YAĞI NASIL KULLANILIR?

JOJOBA YAĞI NASIL KULLANILIR?

jojoba yağı faydaları arasında uçucu yağlar için harika bir baz olması da vardır.

Jojoba yağı, diğer uçucu yağlarla karıştırılmak üzere taşıyıcı yağ olarak kullanılabilecek kadar yumuşaktır . 

Jojoba yağını direkt olarak cildinize sürebilirsiniz.

JOJOBA YAĞININ SAÇA FAYDALARI

JOJOBA YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Jojoba yağınun zengin bileşimleri saç üzerinde nemlendirici olarak etki eder. Kuruluğa, kırılmaya ve ayrık uçlara karşı ek koruma sağlamak için saça sürülebilir.

Yağ ayrıca saç derisini nemlendirebilir ve kepek tedavisi olabilir.

Jojoba, C vitamini, B vitaminleri, E vitamini, bakır ve çinko dahil olmak üzere saçı besleyen vitamin ve mineraller açısından zengindir.

Saçları güçlendirdiği için jojoba yağının saç dökülmesini önleyebileceği ve saç kalınlığını artırabileceği de düşünülmektedir . Bunun arkasındaki fikir, yağın saç köklerini nemlendirmesi ve bu da saç dökülmesine neden olan kuruluğu önlemesidir.

JOJOBA YAĞI SAÇA NASIL KULLANILIR?

JOJOBA YAĞI SAÇA NASIL KULLANILIR?

Saç bakım rutininize jojoba yağı eklemenin birkaç yolu vardır.

1. Doğrudan uygulayın. Yağı önceden hafifçe ısıtın, böylece daha kolay uygulanır. 

Kısa ve uzun saçlar için yaklaşık 1 yemek kaşığı kullanın. Daha uzun saçlara 2 yemek kaşığı gerekebilir.

Saç derisinin üzerindeki saça uygulayın ve saç uçlarına eşit olarak dağıtın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve ardından şampuanlayın, yumuşatın ve durulayın.

Tıkanmış saç derisi gözeneklerinden korunmak için kafa derisine doğrudan uygulamaktan kaçının. Kuru saç derisi veya kepek sorunu için jojoba yağını saç diplerine, doğrudan cilde çok az ekleyin (yaklaşık 1-2 damla).

2. Ürünlere ekleyin. Kullanmadan önce en sevdiğiniz şampuan veya saç kreminin bir parçasına birkaç damla jojoba yağı (yaklaşık 3–5 damla) damlatın.

3. Bunu içeren ürünleri satın alın. Doğal bileşenlerinden biri olarak jojoba yağı içeren bir şampuan veya saç kremi satın alın. Bu, onu elde etmenin ve kullanmanın en kolay yollarından biridir.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göz çevresi kremi kullanırken sık yapılan 5 yanlış!