Joker filminde skandal detay

İzlenme rekorları kıran anti kahraman ‘Joker’ filminin en kritik sahnelerinden birinde şu an hapiste olan bir pedofilin şarkısına yer verildiği ortaya çıktı. Dahası, o sapık şarkı sayesinde servet sahibi olacak.

08 Ekim 2019, Salı 11:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SEYİRCİLER AFFETMEDİ

SEYİRCİLER AFFETMEDİ

Dünyanın en sevilen kötü karakterlerinden olan ‘Batman’in düşmanı Joker’e odaklanan film, geçen hafta vizyona girdi. Joaquin Phoenix’in (44) başrolü üstlendiği ‘Joker’ filmi, suç ve suçluyu övdüğü iddiasıyla eleştirilmişti. Yine de ilk haftasında dünya çapında 234 milyon dolarlık rekor hasılat yaptı. Ancak filmin izleyicileri bir sahnedeki skandalı ortaya çıkardı.


Filmdeki en çarpıcı sahnelerden birinde İngiliz şarkıcı Gary Glitter’a (75) ait 1972’de hit olan ‘Rock and Roll Part 2’ şarkısı kullanılmıştı. Ancak bahsi geçen şarkıcı, azılı bir çocuk tacizcisi ve hapiste yatıyor!


Glitter’ın şarkısının filmde kullanılması karşılığında büyük miktarda ödeme aldığı da ortaya çıktı. Üstelik Glitter, yasalara uygun olarak gişe, DVD ve film müziği satışlarından da telif alacak.

HAPİSTEN ZENGİN ÇIKACAK

HAPİSTEN ZENGİN ÇIKACAK

Böylece Glitter, 2015’te çocuk tacizinden girdiği hapisten çıktığında Joker sayesinde hatırı sayılır bir servet elde etmiş olacak. Glitter’ın, rock grubu Oasis’in ikinci albümlerinde kullandığı ‘Hello’ şarkısından şimdiye kadar 1.2 milyon dolardan fazla telif kazandığı biliniyor. Halen şarkı her çalındığında Glitter da kazanmaya devam ediyor. Bu örneği gösteren izleyiciler, “Utanç verici” olarak tanımladıkları şarkının kaldırılması için yapımcı şirkete çağrı yaptı.

KAÇTI AMA YİNE DE YAKALANDI

KAÇTI AMA YİNE DE YAKALANDI

İngiliz şarkıcı Gary Glitter, 1970’ler ve 1980’lere ‘glam rock’ şarkılarıyla damga vurmuştu. Ancak cinsel taciz ve tecavüz suçlarına karışınca tüm saygınlığını yitirdi. Glitter, ilk cezasını 1999’da çocuk istismarı fotoğrafları arşivi ortaya çıkınca almıştı. Kamboçya’ya kaçmıştı. 2002’de çocuk tacizi suçlamaları sonrası Kamboçya’dan kovulmuş, Vietnam’a yerleşmişti.

Ancak suçlarına burada da devam etmişti. Mart 2006’da Vietnam’da tutuklanmış, 2008’de İngiltere’ye iade edilmişti. İngiltere’de 1970 ve 80’lerde işlediği belirlenen tecavüze teşebbüs ve 13 yaşından küçük bir çocuğa istismar suçlarından 2015’te yargılanmış, 16 yıl hapis cezası almıştı.

Gary Glitter’ın gerçek adı Paul Gadd. 24 albüm çıkaran Gary Glitter’ın birçok şarkısı da hit olmuştu. Gary Glitter sahnede böyle parlak kostümler giymesiyle tanınıyordu.

Gary Glitter’ın şarkısı, Joker’in merdivenden dans ederek inip gerçek bir kötüye dönüştüğü sahnede yaklaşık 2 dakika kullanılıyor. Ve maalesef bu sahne filmin belki de en can alıcı yeri olma özelliğini taşıyor...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'The Crown' dizisinden almamız gereken 5 hayat dersi