Jose Mourinho kovuldukça kazanıyor: 90 milyon euro

Portekizli teknik adam Jose Mourinho, Tottenham'dan kovuldu ve 15 milyon pound tazminat almaya hak kazandı. Mourinho önceki kovulmalarıyla beraber toplamda 90 milyon euro (77,5 milyon pound) tazminat almış oldu.

20 Nisan 2021, Salı 18:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jose Mourinho Tottenham'dan da kovularak son 14 sene içerisinde 5. kez tazminatla gönderilmiş oldu. 2007 yılında Chelsea'den gönderildiğinde 18 milyon pound tazminat alan Mou, daha sonra Real Madrid'in başına geçmişti.

2013 yılında Real Madrid'ten de kovulan Mourinho 17 milyon pound da buradan kazandı ve ardından ikinci kez Chelsea'nin başına geçti.

İkinci Chelsea macerası uzun sürmeyen Portekizli teknik adam, 12,5 milyon pound tazminatla bir kez daha kovuldu.

Yoluna Premier Lig'de devam eden Mou, Manchester United'ın başına geçti. Sir Alex Ferguson'ın ardından Kırmızı Şeytanlar'a eski günlerini yaşatmayı amaçlayan Mou, başarılı olamadı ve 2018'de buradan da kovuldu. 15 milyon pound sterlin aldı.

Premier Lig'in köklü kulüplerinden Tottenham'la anlaşan Mourinho, İngiltere'deki 3. farklı takımında da başarılı olamadı. Tottenham macerası iyi başlayan Mou, bu başlangıcın devamını getiremeyince önceki gün buradan da kovuldu ve 15 milyon pound tazminat aldı.

Mou'nun 5 kovulma olayından kazandığı toplam tazminat 77,5 milyon pound, yani 90 milyon euro oldu. Mourinho'nun bir sonraki durağı merak ediliyor. Bakalım bu kez tazminat almadan sözleşmesini tamamlayabilecek mi?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Futbol federasyonları ve hükümetler Avrupa Süper Ligi'ni istemiyor