Josef Sural'in ailesi ile Alanyaspor arasındaki davada gelişme

Alanyasporlu futbolcuların geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Josef Sural'ın alacaklarıyla ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı. Sural ailesinin avukatı ve kulüp yetkilileri açıklamalar yaptı.

11 Şubat 2020, Salı 16:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Mahkemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Sural Ailesi'nin avukatı Serra Bozarslan, hukuki savaşlarının devam edeceğini söyledi. Bozarslan,

"Josef Sural son derece üzücü bir trafik kazasında vefat etmiştir. Eşi Denise Suralova Çekya'da yaşıyor, 2 çocukları var. Son derece üzgünler. Ceza davasında aracı kullanan şoförün asli kusurlu olduğu hem adli tıp raporunda hem de bilirkişi raporunda tespit edilmiştir. Sural'ın eşi ve çocukları bu süreçte mağdur edildi" dedi.

"Çalışmıyor ve 2 çocuğuyla ortada kaldı"

"Çalışmıyor ve 2 çocuğuyla ortada kaldı"

Avukatı Serra Bozarslan, "Aile, Alanyaspor ile iletişime geçmek için devamlı uğraşmıştır ancak hiçbir dönüş alamamıştır. Sözleşme gereği alacakları dahi kendisine ödenmemiştir. Son derece mağdurdur. Kendisi Türkleri de çok seviyor.

Bu durumdan dolayı da çok üzgün. Çalışmıyor da, 2 çocuğuyla ortada kalmıştır. Biz de elimizden geldiğince hukuk mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

"1 yıldır oyalanıyoruz"

"1 yıldır oyalanıyoruz"

Alanyaspor'a, ailenin alacaklarından dolayı hukuki süreç başlattıklarını belirten Serra Bozarslan, "FIFA ile alakalı bir başvurumuz henüz olmadı. İlk başta Alanyaspor ile uzlaşmak istedik. Yaklaşık bir yıldır oyalanıyoruz. Daha alacaklarını alamadılar, ona göre bir yol da çizeceğiz" dedi.

Alanyaspor cevap verdi: Davet ettik gelmediler

Aytemiz Alanyaspor Kulübü, Josef Sural'ın yakınlarının avukatı Serra Bozarslan'ın iddialarına yazılı yanıt verdi. Açıklamada, "Görüşmeler yapmak üzere defalarca aileyi Alanya'ya davet ettik ancak gelmediler. Daha sonra avukatlar görüştü ve bir anlaşma sağlayamadık. Önümüzdeki günlerde futbolcunun hesabına kalan hak edişi ile ilgili ödemeler yapılacaktır" denildi.

Engin ANAK / Alanya (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFF, Göztepe-Beşiktaş maçıyla ilgili olağanüstü toplanacak