Jülide Sarıeroğlu’ndan tweet açıklaması

Kabine revizyonunun en çok konuşulan ismi Jülide Sarıeroğlu, eski paylaşımları nedeniyle gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na getirilen Jülide Sarıeroğlu suskunluğunu bozdu...

A A
Jülide Sarıeroğlu’ndan tweet açıklaması
1991 yılından bu yana hükümette görev alan ilk kadın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Jülide Sarıeroğlu Twitter hesabını kapatması sosyal medyada çok konuşulmuştu. Sarıeroğlu, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve “Medyada haberlere konu edilen mesajların niçin ve hangi amaçla atıldığı bellidir. Buna rağmen, şahsımla ilgili kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapanların ve yayanların iyi niyetli olmadıklarını belirtmek istiyorum. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, durumu kamuoyunun bilgisine ve vicdanına sunuyorum” dedi.

Sarıeroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

'BİLGİLENDİRME AMAÇLI PAYLAŞIMLAR YAPILMIŞTI'

“Daha önce Genel Başkan Danışmanı olarak vazife yürüttüğüm Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanının, Akil İnsanlar Heyeti üyesi olarak görevlendirildiği dönemde, kendisine haberleri en hızlı şekilde iletebilmek amacıyla korumalı bir Twitter hesabı oluşturulmuştu. Medya takip ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın ortak kullandığı bu hesap, sadece Başkanımızın göreceği şekilde haberleri aktardığımız bir iletişim aracı işlevine sahipti.

Doğal olarak, bu hesap üzerinden her türlü haber paylaşılmakta ve retweet edilmekteydi. Bu çalışmanın hemen ardından başlayan Gezi Olayları döneminde de yine aynı hesap üzerinden, bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Daha sonraki süreçte de bir müddet daha bu hesap, aynı amaçla medya takip ekibimiz tarafından kullanılmaya devam edilmiştir. Hesabın, otomatik tweet paylaşımlarına açık olduğu ve burada kontrol dışı birtakım paylaşımlar yapıldığı ise daha sonra fark edilmiştir.


'İYİ NİYETLİ OLMADIKLARINI BELİRTMEK İSTİYORUM'

Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarını tamamlamasının ardından, şahsi mesajlarımı yayımlamaya başladığım bu hesap tarafımca kullanılmaya başlanmıştır. Hesabın dönüştürüldüğü tarih ve sonraki paylaşımlarım da açıkça ortadadır. Şahsi mesajlarımla şu anda çeşitli mecralarda dolaşıma sokulan mesajların, hem içerik, hem de üslup bakımından belirgin bir şekilde ayrıştığı görülecektir. Üstelik şahsıma atfedilen paylaşımların bir kısmı da hiç yapılmamıştır. Medyada haberlere konu edilen mesajların niçin ve hangi amaçla atıldığı da bellidir. Buna rağmen, şahsımla ilgili kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapanların ve yayanların iyi niyetli olmadıklarını belirtmek istiyorum. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, durumu kamuoyunun bilgisine ve vicdanına sunuyorum.”Yeni bakan Jülide Sarıeroğlu'nun Twitter hesabından 2013 yılında atılan bu tweet sosyal medyada çok konuşulmuştu.


Revizyondan sonra kabine değişti! Yeni kabinede kimler var?


Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Revizyondan sonra kabine değişti! Yeni kabinede kimler var?