Jürgen Klopp, Ozan Kabak'ı savundu

Liverpool'da kiralık olarak forma giyen milli oyuncu Ozan Kabak, bazı performanslarının eleştirilmesinden sonra Jürgen Klopp'tan destek gördü. Klopp, 20 yaşındaki bir futbolcudan tüm sorunları anında çözmesinin beklenmemesi gerektiğini söyledi ve Ozan'ın yeteneklerini övdü.

14 Mart 2021, Pazar 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Wolverhampton maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Klopp, Ozan'ın adaptasyonu ve takıma olan katkısıyla ilgili herhangi bir problem görmediğini belirtti.

Ozan hakkında bazı eleştiriler duyduğunu söyleyen Klopp, "20 yaşındaki bir genci getiriyorsunuz ve ondan tüm sorunlarınızı bir saniyede halletmesini bekliyorsunuz. Ona hiç zaman vermiyorsunuz. Biz bu şekilde görmedik ve görmüyoruz. Ozan ilk andan itibaren çok iyi oynadı" değerlendirmesinde bulundu.

Milli stoperin yetenekli bir futbolcu olduğuna değinen Klopp, "Şimdiye kadar en iyi performansı mı? Muhtemelen değil. Zaten bu mümkün olamaz. Ben Davies hakkında da bunları konuşuyorduk, fakat Ozan hemen oynamaya başladı. 

Şu an adapte olmaya çalışıyor ve bu anlara adapte olmaya çalıştığınızda doğal olarak kendiniz olamıyorsunuz, çünkü diğer insanlara da adapte olmaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden her ikisini de yapabilmek, hem takıma uyum sağlayıp hem de kendin olabilmek biraz zaman alır. Ozan'ın performansından memnunum" ifadelerini kullandı.

AA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'den 9 yıl sonra aynı taktik