Justin Bieber hastalığının ismini açıkladı

Sosyal medyada takipçileri tarafından keyif verici madde kullandığı iddia edilen Justin Bieber bu iddialara yanıt verdi. Genç şarkıcı keyif verici madde kullanmadığını Lyme hastalığına yakalandığını açıkladı.

09 Ocak 2020, Perşembe 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Justin Biber Instagram hesabından bir açıklama paylaştı ve hayatında geçirdiği zor dönemleri YouTube'da yayınlayacağı belgesel tarzındaki seri videolarda anlatacağını duyurdu.

'Beyin fonksiyonlarımı, cildimi ve enerjimi etkiliyor'

'Beyin fonksiyonlarımı, cildimi ve enerjimi etkiliyor'

25 yaşındaki şarkıcının paylaşımı şöyle:


"Çoğu insan 'Justin Bieber b*k gibi görünüyor' diyor ya da benim keyif veren madde kullandığımı düşünüyor. Ama benim Lyme ve kronik bir hastalığa sahip olduğumu bilmiyorlar. Hastalığım beyin fonksiyonlarımı, cildimi, enerjimi ve tüm sağlığımı etkiliyor.

'Savaştığımı ve de aşıyor olduğumu göreceksiniz'

'Savaştığımı ve de aşıyor olduğumu göreceksiniz'

Bunlar daha sonra YouTube'a koyacağım belgesel dizi serisinde açıklanacak. Savaştığımı ve de aşıyor olduğumu göreceksiniz. Zor birkaç yıl oldu ama doğru tedaviyle bu tedavi edilemez hastalık tedavi edilecek. Ve ben her zamankinden daha iyi bir şekilde geri döneceğim"

Öte yandan 5 yıldır albüm çıkarmayan Justin Bieber, yeni albümünden ‘Yummy’ (Lezzetli) isimli ilk şarkısını önceki gün piyasaya çıkardı. Albümün tamamı Mart’ta çıkacak.

İlk görüntüleri TikTok’ta yayınladı

İlk görüntüleri TikTok’ta yayınladı

Justin, albümünün öncekilerin gölgesinde kalmaması için farklı bir reklam stratejisi izliyor. Klibinden ilk görüntüleri, günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması TikTok’ta yayınladı. Böylece hayran kitlesine yeni nesli de dahil etmeyi hedefliyor.

Lyme hastalığı nedir?

Lyme hastalığı nedir?

Lyme hastalığı, keneler yoluyla taşınan dört ana bakteri türünden birinin enfeksiyonu sonucunda oluşur. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Borrelia burgdorferi ve Borrelia mayonii, Lyme hastalığına neden olurken, Avrupa ve Asya'da Borrelia afzelii ve Borrelia garinii bu hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur. Bakteriyi taşıyan kenelerin yoğunlaştığı, çimenli ve yoğun ormanlık alanlarda yaşar veya zaman geçirirseniz, bu hastalığa yakalanma olasılığınız daha yüksektir. Kene istilası olan bölgelerde önlemler almak bu açıdan önemlidir.

Lyme hastalığının belirtileri neler?

Lyme hastalığının belirtileri neler?

Bir sivrisinek ısırığının kabarıklığına benzeyen küçük, kırmızı bir yumru, genellikle bir kene ısırığı veya kenenin çıkarıldığı bölgede gözlenir ve birkaç gün içerisinde kaybolur. Bu normal oluşum Lyme hastalığını göstermez. Fakat aşağıda sıralan belirtiler, enfekte olduktan sonraki bir ay içinde ortaya çıkabilir:

  • eritema migrans (döküntü birden fazla yerde de gözlenebilir)
  • ateş,
  • titreme,
  • yorgunluk,
  • vücut ağrıları,
  • baş ağrısı,
  • boyun tutukluğu
  • şişmiş lenf bezleri

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlüler dünyasında bir haftada üç barış