Kabuğunu sakın çöpe atmayın! Bakın nelere yarıyor

Kendisi hem çok sağlıklı hem de lezzetli olan ananasın kabuğu da dışarıdan sert ve dikenli görünmesine rağmen birçok şeye faydalı. Bakın ananas kabuğu nelere yarıyor...

09 Nisan 2018, Pazartesi 14:36 Son Güncelleme:
A A
Ananas kabuğu zayıflamaya yardımcı

Ananas kabuğu zayıflamaya yardımcı

Ananasın iç kabuğunda ananastan iki kat daha fazla bromelanin maddesi bulunuyor. Bu sebeple sindirime yardımcı oluyor ve zayıflamaya yardımcı olan besinler arasında yer alıyor. Ananas kabuğu selülitleri etkili bir şekilde yok ediyor. Mükemmel bir idrar söktürücü olduğu için vücudunuzda bulunan fazla sıvıları atmanızı sağlayarak zayıflamaya yardımcı oluyor. Çok iyi ödem attırır. Zayıflamak için ananas kabuğu çayını mutlaka tüketmelisiniz.

Ananas kabuğu çay tarifi

Ananas kabuğu çay tarifi

1 adet ananasın kabuklarını güzelce yıkayın, dikenli kabuklarının olduğu yeşil kısmı doğrayın ve 1 saat tuzlu suda bekletin.-Tuzlu suyu dökün ve ananas kabuklarının üzerine 2 litre su ekleyin.-Ardından 1 parça zencefil, 1 kabuk tarçın ve son olarak yarım parça limon atıp birkaç dakika kaynatın. •Günde 3 kez her ara öğünde tüketin.

Öksürüğe birebir çözüm

Öksürüğe birebir çözüm

Ananasın içinde bol miktarda bulunan bromelanin bileşeni, öksürüğü durdurur. Kabuğunu yemek zor olduğundan suyunu yapabilirsiniz. Ananasın kabuklarını yıkayıp doğradıktan sonra bir sürahiye koyun. Kabukların üzerini kaplayacak şekilde kaynar su ilave edin. 1 saat beklettikten sonra suyunu süzün ve bal ekleyin. Ananas kabuğunun suyu balla birleşince öksürüğü anında durduracak!

Mide sorunlarına doğal çözüm

Mide sorunlarına doğal çözüm

Ananasın kabuğuna yakın sert çekirdekli bölümü lif, C vitamini ve bromelain maddelerinden oluşur. Bromelain enzimi, besinleri ve ölü dokuları sindirim sisteminde hızlıca parçalar ve mideyi korur. Sindirim sürecini iyileştiren bir enzim olan bromelain sayesinde sindirime çok fazla katkıda bulunur. Bağırsak işlevini iyileştirir ve kabızlığa iyi gelir.

Nasırları geçirir

Nasırları geçirir

Ananas kabuğundaki yararlı enzimler ayaktaki nasırı doğal bir yoldan yumuşatıyor. Kabuğunu soyduktan sonra kabuğun iç kısmını ayağınızda nasır olan yere koyun ve bir gece bekletin. Ölü deriyi kolayca parçalayacağı için nasırlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kanser savaşçısı

Kanser savaşçısı

Bromelanin kansere karşı oldukça başarılı bir koruma sağlar. Ananas, kemoterapi ile beraber birleşerek, kanserli hücrelerin büyümesini engeller. Aynı zamanda sizi prostat ve kolon kanserinden koruyan betakaroten açısından zengindir.

Sıradaki haber yükleniyor...