Kaçak ve sahte alkol uyarısı

Kaçak ve sahte alkol uyarısı

Kaçak ve sahte alkol uyarısı

20 Aralık 2019, Cuma 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, kaçak ve sahte alkol tehlikesine dikkat çekerek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, yaklaşan yılbaşı nedeniyle kaçak ve sahte alkol üretiminde artış gözlendiğini belirtti. Adlıhan Dere, kaçak alkolden hem devletin vergi kaybına uğradığını, hem de vatandaşlar ile esnafın zarar ettiğini söyledi. Dere, "Vatandaşımız sağlığından olurken, esnafımız da kazancından oluyor. Bu üretimler çok sıkı denetimlerle artık son bulmalı. Vatandaşlarımız da kendi sağlıklarını göz önünde bulundurarak çok dikkatli olmalı. Böyle bir durumla karşılaştıklarında ihbarda bulunmalılar. Ayrıca böyle olumsuzluklarla karşılaşmamak için vatandaşlarımız alışverişlerini mutlaka TAPDK ruhsatlı ve kayıtlı esnafımızdan yapmalı" dedi.

'KAÇAK ÜRETİM CAN ALIYOR'

Kaçak üretimin can aldığını, yapılan denetimlerde her ay litrelerce kaçak alkollü içki ele geçirildiğini aktaran AESOB Başkanı Dere, şöyle konuştu:

“Yılbaşına sayılı günler kala 200 ve 256 ton olmak üzere, toplamda 456 ton sahte alkollü içki yakalandı. Emniyet teşkilatımız bu yılın ilk 8 ayında 267 bin 102 litre kaçak alkollü içki ele geçirdi. Bu yıl 27 vatandaşımız sahte alkol yüzünden hayatını kaybetti. Kaçak ve sahte alkol nedeniyle devletimiz vergi kaybederken maalesef vatandaşımız da sağlığını, hayatını kaybediyor. Devletimizin ve emniyet teşkilatımızın kaçakçılığı önlemeye yönelik sürdürdükleri kararlı mücadeleyi destekliyoruz ve denetimlerin daha da artmasını talep ediyoruz. Vatandaşlarımızı da merdiven altı olarak tabir ettiğimiz her türlü kaçak ve sahte ürüne karşı çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eski festival çarşısında bu kez atıklar yandı